بلاگ

نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن

نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن : آبمیوه های طبیعی بهترین نوشیدنی ها برای مصارف روزانه هستند و با استفاده از آن ها می توان بهترین املاح و ویتامین ها را جذب بدن کرد طرز نحوه استفاده از آب میوه گیری به شما کمک می کند تا با استفاده از بهترین روش این آب میوه گیری را به نحو احسن راه اندازی کنید و بهترین استفاده را از آن ببرید این دستکاه برقی در خانه ها کمک می کند تا طبیعی ترین و خشومزه ترین آب میوه ها را خود شما درست کنید تنها با داشتن چند عدد میوه بهترین آبمیوه ها را می توان تهیه کرد. آبمیوه گیری همچنین به این معنی است که می توانید مقادیر بیشتری آب میوه را در خانه تهیه کنید. امروزه انواع مختلفی از آبمیوه گیری ها وجود دارد که دارای ویژگی هایی است که می تواند انواع خوبی از میوه و سبزیجات را استفاده کنید. شما می توانید بر اساس میوه و سبزیجات که می خواهید به طور مرتب بنوشید ،و هر مدلی را انتخاب کنید. در این مقاله راه های استفاده از آبمیوه گیری شما بیشتر مورد بحث قرار خواهد گرفت. آبمیوه گیری ها امروزه نه تنها مورد علاقه افرادی که به سلامتی و تناسب اندام اهمیت میدهند بلکه افراد عادی نیز هستند که می خواهند از یک لیوان بزرگ آب تازه فشرده شده انواع میوه و سبزی لذت ببرند. آب میوه گیر اکنون یک لوازم خانگی معمول آشپزخانه محسوب می شود.

نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن

آموزش نحوه استفاده از آب میوه گیری

نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن ، نحوه استفاده ی درست از آب‌میوه‌گیری استفاده ی صحیح از آب‌میوه‌گیری :

  • گر میوه هسته دارد، ابتدا هسته‌‌ها را از میوه خارج کنید؛ در غیر این صورت هسته‌ها مانع چرخش موتور یا تیغه‌های دستگاه می‌شوند.
  • در محفظه ی بالا بیش از اندازه میوه نریزید و مراقب باشید تا بیش از حد تفاله در آن جمع نشود، چون به موتور فشار می‌آورد و آن را می‌سوزاند.
  • در آب‌میوه‌گیری ‌هایی که صافی فلزی دارند، اگر فشار تفاله‌ها یا مقدار میوه ی ریخته شده زیاد باشد، صافی از حالت تعادل خارج می‌شود و در نتیجه وقتی دستگاه را روشن می‌کنیم، آب‌میوه‌گیری به حرکت در می‌آید، برای جلوگیری از حرکت دستگاه باید تفاله‌ها را تخلیه کرد و یا از مقدار میوه‌ها کاست.
  • هرگز موتور را درون آب فرو نبرید.
  • قسمت‌های متحرک بالای آب‌میوه‌گیری مثل درپوش و تیغه را پیش از روشن کردن دستگاه کاملاً در جای خود محکم کنید.
  • پیش از خاموش کردن و ایستادن کامل موتور، هرگز در پوش آن را باز نکنید.
  • دستگاه را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن

علت داغ شدن دستگاه آب‌میوه‌گیری چیست؟

نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن ، اگر آب‌میوه‌گیری شما پس از روشن کردن خیلی سریع داغ شد، این یک هشدار است که می‌تواند دو علت داشته باشد، محور موتور در پوش‌ها لقی دارد و یا اینکه موتور نیم سوز شده است. در این صورت حتماً از یک تعمیر کار کمک بخواهید.

نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن

همچنین در استفاده از آبمیوه گیری دقت کنید که :

  1. از دستگاه آبمیوه گیری نباید برای گرفتن آبمیوه های نرم به عنوان مثال زردآلو، موز، کیوی و هلو حتی گوجه فرنگی استفاده کرد به این دلیل که تفاله های آنها به تدریج منافذ صافی را مسدود کرده و این روند در مدتی کوتاه به موتور دستگاه آسیب خواهد زد.
  2. موضوع دیگری که اشاره به آن ضرورت دارد این است که پس از استفاده از دستگاه آبمیوه گیری توری و شیر کوچک محل خروج آبمیوه را باید با استفاده از فرچه های کوچک و مخصوصی که غالبا در لوازم و ملزومات جانبی این وسیله موجود است و هنگام خرید آن را به همراه آبمیوه گیری تهیه کرده اید، تمیز کنید و سپس آن را با دقت بشویید، زیرا به این ترتیب همه تفاله ها و تکه های باقی مانده به خوبی شسته می شوند.
  3. از شستن توری و شیر که بگذریم به طور حتم دیده اید که پس از مدتی استفاده از این وسیله محفظه داخل آن تغییر رنگ می دهد، علت این امر هم گرفتن آب میوه های مختلف است که هر کدام رنگ خاصی دارد و به تبع رنگ محفظه پلاستیکی را تغییر می دهد، بنابراین باید هر چند وقت یک بار باید آن را با محلول آب و وایتکس بشویید تا مانند روز اول سفید و جرم هایش برطرف شود.
نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن

آیا می دانید در هنگام خرید یک دستگاه آبمیوه گیری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن :

۱- قبل از خرید دستگاه آبمیوه گیری درمورد برندی که قصد خرید آن را دارید، خوب تحقیق کنید.
سعی کنید مدل آبمیوه گیری که انتخاب می کنید متناسب با نیاز خانواده تان و کاربردی باشد. در حال حاضر برندهای گوناگونی ( از ایرانی گرفته تا کالاهای وارداتی ) در بازار موجودند که با تحقیق و البته پس از تعیین بودجه می توانید از میان مدل های گوناگون موجود در بازار یکی را انتخاب کنید.

۲- دستگاهی خریداری کنید که دهانه ورودی میوه آن بزرگ باشد زیرا آبمیوه گیری هایی که دهانه کوچکی دارند، شما را با مشکل مواجه می کنند.

۳-نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن : بسیار اهیمت دارد که قبل از خرید حتما در مورد خصوصیات دستگاه آبمیوه گیری از فروشنده سوال کرده یا از افرادی که از این نوع آبمیوه گیری استفاده کرده اند، سوال کنید. ممکن است آن آبمیوه گیری دارای برخی از ویژگی ها باشد که برای شما مفید نباشد.

۴- صدای دستگاه را حتما بررسی کنید. توجه کنید که دستگاه های آبمیوه گیری معمولا سرو صدای زیادی ایجاد می کنند ولی برخی از مدل های آبمیوه گیری علاوه بر سرو صدای زیادتری که ایجاد می کنند حرکت هم می کنند که این نشانه ایراد دستگاه است.

۵- قدرت دستگاه را فراموش نکنید . توصیه می شود قدرت دستگاه را قبل از خرید به دقت مورد بررسی دقیق قرار دهید. معمولا قدرت دستگاه ها حداقل از ۶۰۰ وات شروع می شود و مدل های قوی تر تا ۱۵۰۰ وات قدرت دارند.

۶- بعد از “قدرت” ، بایستی سرعت یا سرعت های دستگاه را نیز مد نظر قرار داد تا دستگاهی را خریداری کنید که با سرعت بیشتری کار کند.

۷- نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن : در مورد جنس تیغه دستگاه وقت گذاشته و تحقیق کنید. برخی از دستگاه ها تیغه هایی از جنس فولاد و برخی از جنس پلاستیک و برخی از جنس تیتانیوم دارند. تیغه های فولادی و تیتانیومی بهترین و با دوام ترین نوع تیغه  هستند.

۸- در هنگام خرید لوازم خانگی از جمله آبمیوه گیری حتما به ضمانت دستگاه دقت کنید و به هیچ عنوان دستگاه بدون گارانتی نخرید و در ضمن به تاریخ شروع و پایان گارانتی نیز دقت بفرمائید.

۹- دستگاه آبمیوه‌گیری را حتماً بر بروی سطح صاف و تراز شده‌ قرار دهید، در غیر اینصورت ممکن است که در هنگام کار کردن، آبمیوه‌گیری حرکت کند و نتیجه کار را بر روی زمین بریزد یا شما را مجبور کند تا دائماً حواستان به ظرفی که درحال پر شدن از آبمیوه است باشد.

۱۰-  اگر آبمیوه‌گیری هنگام کار کردن تکان می‌‌خورد یا لاستیک‌های خنثی کننده لرزش در اصطلاح “دمپرها” در قسمت پایه‌ها خراب شده و یا اینکه محفظه آن بیش از اندازه ظرفیت پر است، ایراد دومی به سادگی برطرف می‌شود، اما برای ایراد اولی باید دستگاه آبمیوه گیری خود را به نزد تعمیرکار ببرید.

۱۱- نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن : هر بار پس از استفاده از دستگاه آبمیوه‌ گیری، صافی (توری ) و شیر کوچکی که محل خروج آبمیوه است را به‌خوبی با استفاده از فرچه‌های کوچک مخصوص تمیز کرده و شستشو دهید. این قسمت از دستگاه علاوه بر حساس بودن از نظر بهداشتی ، از نظر پوسیدگی نیز حساس هستند.

۱۲-  قبل از روشن کردن دستگاه توجه داشته باشید که تمام قطعات به درستی سر جای خود قرار گرفته باشند و گیره ها و اتصالات کاملاً بسته شده باشند و درب محفظه نیز محکم باشد.

۱۳- برای گرفتن آب میوه های گوشتی، آن‌ها را تا حد امکان ریز خرد کنید، تا بدون نیاز به گوشت کوب و اعمال فشار، از مجراهای ویژه به پائین بروند.

۱۴-  از دستگاه آبمیوه‌ گیری نباید برای گرفتن آب میو‌ه‌های نرم مانند موز، هلو، زردآلو یا حتی گوجه‌فرنگی استفاده شود، زیرا تفاله‌های اینگونه میوه های بصورت پوره در می آید و می تواند جلوی منافذ صافی را بگیرد.

۱۵-  توجه داشته باشید که دستگاه آبمیوه گیری نیز مانند چرخ‌گوشت می‌تواند سانحه‌ساز باشد. درست است که محفظه آن کوچکتر و نحوه استفاده از آن کمی متفاوت تر است ولی بهرحال باید مراقب کودکان دلبندتان باشید.

۱۶- برای نظافت کلی آبمیوه‌ گیری نیز از آب سرد استفاده کنید. چون میوه‌ها چرب نیستند، پس دلیلی برای استفاده از مواد شوینده یا پاک‌کننده وجود ندارد و قطعات کثیف شده به‌راحتی با آب نیز پاکیزه خواهند شد.

۱۷-نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن : همیشه سعی کنید به ازای دو لیوان متوسط (حدوداً نیم لیتر) آبمیوه های گوشتی، فیلتر دستگاه آبمیوه گیری خود را تمیز کنید. برای این منظور بعد از خارج کردن تفاله‌ها از محفظه، فیلتر را زیر آب سرد بگیرید تا تفاله ها کاملا جدا شود.

۱۸-  برای جلوگیری از تغییر رنگ محفظه داخل آبمیوه‌گیری که عموماً از جنس پلاستیک استمی توانید هر چند وقت یکبار آن را با محلول آب و وایتکس کم ، بشوئید تا کاملاً سفید شود .

نحوه استفاده از آبمیوه گیری و خرید آن
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *