بلاگ

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن لوازم برقی اشپز خانه این روزها دستیاران وفاداری هستند که آشپزی و تهیه نوشیدنی‌ها را سریع‌تر و راحت‌تر کرده‌اند. مخلوط کن یکی از این وسایل است که در تهیه مواد اولیه غذاها و انواع نوشیدنی‌ها کاربرد ویژه‌ای دارد. اگر از خرد کن مواد اولیه و هم زدن دل خوشی ندارید می‌توانید کار را به یک مخلوط کن بسپارید تا شما را در تهيه انواع سوپ، سس، تهیه غذای کودک و خرد کرن انواع ميوه و سبزيجات و تهیه نوشيدنی‌ها و معجون‌های خوشمزه یاری کند.

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

برای مقایسه دو مخلوط کن با هم باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

این روزهای لوازم آشپزخانه برقی کار خانم ها را راحت تر کرده اند و براحتی کمک می کنند تا در سریع ترین زمان مواد اولیه غذای را آماده کنید.یکی از همین لوازم کمکی آشپزخانه، مخلوط کن است.همان طور که خودتان هم می دانید مخلوط کن وسیله ای است برای مخلوط کردن مایعات و مواد غذایی نرم و یا به بوسیله آن میتوانید برای تهیه نوشیدنی ها و معجون های مختلف و یا سوپ و پوره برای کودک تان کمک بگیرید.
از ویژگی های یک مخلوط کن خوب می توان به موتور قدرتمند، تیغه های محکم و مقاوم، طریقه کار آسان، پارج بزرگ، خرد کردن یخ اشاره کرد. همانطور که پیش‌تر هم گفتیم مدل‌ها و انواع مختلفی از مخلوط‌ کن ها در بازار موجود است و برای اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، لازم است که  به خوبی با ویژگی‌ها و امکانات مختلف آن‌ها آشنا شوید. در اینجا به بررسی مهمترین ویژگی‌ها و امکانات مخلوط کن ها می‌پردازیم.

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

نکاتی در مورد استفاده و نگهداری از مخلوط کن

کات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن حتی اگر با استفاده از راهنمای خرید مخلوط کن بتوانید بهترین آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها را مناسب با بودجه خود خریداری کنید، کیفیت و ماندگاری آن به استفاده شما از دستگاه برمی‌گردد. بنابراین همواره باید در استفاده از این دستگاه دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید برای سالیان متمادی از آن استفاده کنید. به همین خاطر تعدادی از نکات مهم را که در هنگام استفاده از مخلوط کن باید در نظر گرفته شود، در این بخش آورده شده است.

 • در هنگام استفاده از مخلوط کن، 80 در صد ظرف را پرکنید. این کار باعث می‌شود مواد از داخل ظرف بیرون نریزند و همچنین بار اضافی به موتور تحمیل نشود.
 • هیچ مخلوط کن را در حالت خالی روشن نکنید. زیرا باعث آسیب رسیدن به موتور می‌شود.
 • اجازه ندهید آب به درون موتور دستگاه نفوذ کند.
 • سعی کنید برای مخلوط کردن موادی مثل گوجه و سایر مواد غذایی این‌چنینی به آب خود آن بسنده نکنید و همواره مقداری آب درون پارچ مخلوط کن بریزید. زیرا این دستگاه به‌گونه‌ای طراحی‌شده که توانایی مخلوط کردن مواد غذایی جامد را بدون آب ندارد. حتی اگر خود ماده غذایی آبدار است، قطعات آب آن کافی نخواهد بود.
 • همواره به‌اندازه ظرفیت پارچ مخلوط غذا داخل آن بریزید.
 • برای صاف و یکدست کردن مواد غذایی که دارای ویسکوزیته بالایی هستند (مانند حلیم)، هیچ‌گاه از مخلوط کن استفاده نکنید. زیرا این باعث تحمیل بار اضافی به موتور دستگاه شده و به آن آسیب می‌رساند.
نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

ویژگی‌هایی که باید در هنگام خرید مخلوط کن در نظر گرفته شود

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن در این بخش از مقاله راهنمای خرید مخلوط کن، بخش‌های مختلف آن را معرفی می‌کنیم. همچنین به معرفی عواملی خواهیم پرداخت که در هنگام خرید مخلوط کن، مؤثر است و توجه به آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها باعث می‌شود دستگاه شما دوام بیشتری داشته باشد و بتوانید بهترین مخلوط کن را متناسب با نیاز و بودجه خود خریداری کنید.

توان مخلوط کن : توان دستگاه بر حسب وات نشان داده می‌شود و نمایان کننده قدرت موتور است. بنابراین هرچقدر توان موتور بیشتر باشد، دستگاه قوی‌تری را خریداری کرده‌اید. قدرت موتور در مدت زمان استفاده از دستگاه، سرعت مخلوط کردن و … تأثیرگذار است.

میزان استفاده مخلوط کن : نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن بسیار مهم است که پیش از خرید مخلوط کن از میزان کاربرد آن در منزل مطلع باشید. برای مثال اگر خانواده پرجمعیتی هستید یا به‌طور مکرر از مخلوط کن استفاده می‌کنید، باید وسیله‌ای را خریداری کنید که از نظر قدرت و سرعت پاسخگوی نیاز خانواده باشد.

ظرفیت پارچ مخلوط کن : ظرفیت پارچ نیز از عوامل مهمی محسوب می‌شود که باید در هنگام خرید مخلوط کن به آن توجه کرد. اغلب توصیه می‌شود برای انتخاب مخلوط کن، جمعیت و تعداد اعضای خانواده را در نظر بگیرید. اما تنها در نظر گرفتن تعداد اعضای خانواده برای انتخاب ظرفیت پارچ کافی نیست. اغلب در مهمانی‌ها از مخلوط کن برای تهیه دسر، نوشیدنی و بسیاری از چیز‌ها بهره می‌برند. بهتر است ظرفیت پارچ مخلوط کن را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که نیاز شما در مواقع خاص مانند مهمانی‌ها پاسخ بگوید.

جنس پارچ مخلوط کن :نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن پارچ مخلوط کن معمولاً در دو جنس پلاستیک شفاف و شیشه‌ای تولید می‌شود. هر یک از این دو پارچ مزایا و معایب خاص خود را دارند. اولویت‌بندی مزایا و معایب پارچ مخلوط کن کاملاً سلیقه‌ای است و خریدار می‌تواند بر اساس سلیقه خود این مزایا و معایب را دسته‌بندی کرده و یکی از دو نوع شیشه‌ای یا پلاستیکی را انتخاب کند. پارچ‌های پلاستیکی وزن سبک‌تری نسبت به نوع شیشه‌ای آن دارند و به دلیل پلاستیکی بودن در برابر ضربه و … مقاوم‌ترند. اما ممکن است در اثر استفاده در راز مدت تغییر رنگ دهند و رنگ آن‌ها به سوی زردی برود. پارچ‌های شیشه‌ای تغییر رنگ نمی‌دهند و بسیار مقاوم هستند. تنها ایراد این پارچ‌ها وزن سنگین آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها است که البته غیرقابل‌تحمل نیست. البته باید دقت داشته باشید که شیشه از جنس پیرکس است یا معمولی. شیشه‌های معمولی ممکن است در اثر گرم و سرد شدن ترک بخورند بشکنند. برای خرید مخلوط کن بهتر است این ویژگی‌ها در مورد پارچ آن کنار هم قرار دهید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

وزن مخلوط کن :

کات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن ازآنجایی‌که این دستگاه، جزو وسایل کوچک آشپزخانه است. برای هر بار استفاده باید از کابینت خرج و سپس مجدداً درون آن قرار داده شود. بنابراین نباید وزن سنگین و غیرقابل‌تحملی داشته باشد. هرچند که بسیار از مخلوط کن ها وزن بسیار کمی دارند و سبک هستند.

جنس بدنه مخلوط کن

جنس بدنه مخلوط کن معمولاً به دو صورت پلاستیکی و استیل است. بدنه‌های پلاستیکی سبک هستند. اما به‌اندازه استیل در برابر ضربه و آسیب مقاوم نیستند. همچنین اگر رنگ پلاستیک بکار رفته در مخلوط کن سفید باشد، پس از گذشت چند سال این رنگ به زردی می‌زند. به همین علت است که اغلب برای خرید مخلوط کن، رنگ نقره‌ای یا سیلور پیشنهاد می‌شود. این رنگ زیبایی بیشتری دارد و دوام آن هم بیشتر است.

جنس تیغه مخلوط کن

جنس تیغه از مهم‌ترین عواملی است که باید در هنگام خرید مخلوط کن به آن توجه شود. به ویژه اگر از آن دسته افرادی هستید که از مخلوط کن برای خرد کردن، اجسام سخت یا یخ استفاده می‌کنید. معمولاً در مورد تیغه مخلوط کن، جنس استیل ضد زنگ انتخاب مناسبی است.

تنظیمات سرعت مخلوط کن

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن برخی از مخلوط کن‌ ها فقط دارای سه حالت روشن خاموش و پالس هستند. اما در برخی دیگر سرعت مخلوط کن قابل تنظیم است. برای این کار می‌توان پیچ مخلوط کن را با توجه به ماده غذایی که در حال مخلوط شدن است، روی سرعت مناسب آن قرارداد یا با استفاده از دکمه‌های لمسی که روی صفحه نمایش طراحی‌شده‌اند، سرعت موردنظر را انتخاب کرد.

پالس مخلوط کن

سیستم عملکرد لحظه‌ای یا پالس به شما کمک می‌کند، سرعت و مدت چرخش تیغه را به صورت دستی تنظیم کنید. در هنگام خرید مخلوط کن، اغلب با دستگاه‌هایی مواجه خواهید شد که دارای این عملکرد هستند.

طول سیم مخلوط کن

کات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن طول سیم جزو مواردی است که با توجه به نیاز و فرم منزل شما می‌تواند در هنگام خرید مخلوط کن موردبررسی قرار بگیرد. همان‌طور که می‌دانید برای استفاده از مخلوط کن باید آن را در یک سطح صاف قرار دهید. اگر فاصله سطح صافی که مخلوط باید در آن قرار بگیرد و پریز برق منزل شما زیاد است. طول سیم یکی از گزینه‌هایی است که حتماً باید بررسی شود.

محافظ دما بالا مخلوط کن

دستگاه‌هایی که مجهز به محافظ دمای بالا هستند، در صورت داغ شدن بیش از حد دستگاه آن را به‌طور خودکار خاموش کرده و مانع از آسیب رسیدن به موتور مخلوط کن می‌شوند.

سوییچ ایمنی مخلوط کن

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن همان‌طور که می‌دانید ایمنی دستگاه یکی از دیگر عواملی است که در هنگام خرید مخلوط باید موردبررسی قرار بگیرد. مخلوط کن هایی که مجهز به سوییچ ایمنی هستند تا زمانی که قطعات مختلف دستگاه به‌طور صحیح بر روی یکدیگر سوار نشده‌اند، روشن نمی‌شوند.

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

درب مخلوط کن

بکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن هتر است درب مخلوط کن به‌گونه‌ای باشد که بتوان در حین کار از قسمت کوچکی که بر روی آن طراحی‌شده، مواد را به داخل دستگاه اضافه کرد. بدون اینکه محتویات درون ظرف بیرون بریزد.

سروصدا مخلوط کن

یکی از مزایای لوازم خانگی را می‌توان کم سروصدا بودن آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها دانست. به ویژه اگر در مورد سروصدا حساس هستید، بهتر است پیش از خرید مخلوط کن، آن را امتحان کرده و از کم بودن لرزش و صدای آن مطمئن شوید.

فیلتر مخلوط کن

کات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن در برخی دستگاه‌های مخلوط کن قسمتی به نام فیلتر طراحی‌شده که از ورود هسته پالپ و … به درون مخلوط شما جلوگیری می‌کند. بنابراین می‌توانید مخلوطی صاف و یکدست از مواد غذایی را به دست آورید.

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

مزایای مخلوط کن در راهنمای خرید مخلوط کن

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن این دستگاه چند منظوره خواهد بود و شما می‌توانید به جای چند دستگاه برقی از آن استفاده مفید کنید. برای مثال دستگاه مخلوط کن می‌تواند آسیاب کند و شما دیگر به دستگاه آسیاب احتیاجی ندارید. این دستگاه می‌تواند انواع میوه‌ها را به آبمیوه تبدیل کند و احتیاج به آبمیوه گیری جدا در آشپزخانه نخواهد بود. تبدیل گوشت به چرخ کرده، انواع خمیرهای نان و شیرینی، خرد کردن سبزی‌ها و… در دستگاه مخلوط کن با تیغه‌های متنوع که هر کدام برای انجام کاری ساخته و طراحی شده‌اند، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “نکات مهم در خرید آسیاب مخلوط کن

 1. sara گفت:

  عالی بود ممنون از مطالب وبسایت خوبتون

 2. زینتی گفت:

  مطلب و خیلی قابل فهم تر میکنه.واقعا ممنون

 3. جاوید گفت:

  ممنون از مقاله مفیدتون

 4. کامران گفت:

  هیچ جای دیگه ای همچین مقاله ای وجود نداره با این کیفیت ممنون

 5. محمدی گفت:

  مگه داریم انقدر مختصر اما کامل؟!واقعا استفاده کردم.مررسی

 6. حامد گفت:

  نکته هاتون ریزه ولی خیلی کاربردیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *