بلاگ

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار : امروزه با گسترش تکنولوژی و فناوری، تمامی لوازم و لوازم خانگی نیز پیشرفت چشمگیری پیدا کرده اند و به نوعی آشپزی راحت تری را برای افراد به ارمغان آورده اند. یکی از این وسایلی که اتفاقا طرفداران بسیاری نیز در خانه ها پیدا کرده دستگاه سرخ کن است.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

معرفی انواع سرخ کن

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار ،به طور کلی می توان گفت که دستگاه سرخ کن وسیله ای است که فرایند سرخ کردن مواد غذایی را با سرعت بیشتر و همین طور در حرارتی معین به انجام می رسد. این دستگاه دارای یک المنت گرم کننده و همین طور یک محفظه روغن است و ساختار چندان پیچیده ای ندارد. البته این ویژگی می تواند در نمونه های فوق پیشرفته آن کمی متفاوت تر باشد.

سرخ کن گازی : دستگاه سرخ کن گازی بیشتر در رستوران ها و آشپزخانه ها و در ابعاد بزرگ و پر مصرف تری پیدا می شوند. باید گفت که به دلیل حرفه ای بودن این نوع از سرخ کن ها معمولا نتیجه بهتری از آنها در مقایسه با نمونه های برقی خواهید داشت. شاید یکی از دلایل آن هم این است که روغن در این نوع از سرخ کن ها سریع تر آماده می شود. با این حال اگر از این نوع دستگاه ها به درستی و به شکل صحیحی استفاده نشود قطعا می تواند خطر آفرین باشد.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

سرخ کن الکتریکی : سرخ کن های الکتریکی در واقع همان مدل های معمول قدیمی هستند. این نوع سرخ کن ها سایز کوچکی دارند و بیشتر برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل نیز معمولا برای استفاده های کم حجم تر مناسب اند. البته باید اضافه کرد در این نوع از سرخ کن ها نمونه های بزرگ تر طبیعتا قیمت های بیشتری دارند و شاید بعضی هایشان نیز آنقدرها کارایی بهینه ای نداشته باشند.

سرخ کن بدون روغن  (ایر فرایرها) : شاید بتوان این نوع را سرخ کن نامید. ایر فرایرها با مصرف کمی از روغن و یا حتی بدون روغن در محفظه ای داغ در هوایی که شاید به 200 درجه هم می رسد می گردند. این یعنی حرارت از همه طرف با مواد غذایی در تماس است و پخت متفاوتی را موجب می گردد که باعث تردی در جداره های بیرونی غذا با حفظ طراوت درونی می شود. در این نوع از سرخ کن بدون روغن افراد می توانند بر حسب سلیقه و عادات غذایی خود روغن بسیار کمتری را اضافه کنند. این نوع از سرخ کن ها ایمن تر هستند و راحت تر نیز تمیز می شوند. در این نوع از سرخ کن ها گاهی شما می توانید برای پخت کیک و سایر مواد غذایی نیز روی آنها حساب کنید.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

نکات خرید سرخ کن

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار ،طبیعتا برای این که بتوانید در زمان خرید دستگاه سرخ کن خود انتخاب درست تری پیش بگیرید باید از یک سری نکات مهم در این رابطه باخبر باشید تا آنها را در زمان خرید خود مد نظر قرار دهید.

  • یکی از مهم ترین مسائلی که در زمان خرید سرخ کن باید مد نظر قرار دهید بودجه و نوع سرخ کن مورد نظر است. این یعنی شما پیش از هر چیز باید نوع نیاز خود را مشخص نمایید و با توجه به آن بودجه خود را نیز تعیین کنید. در این زمان مسئله دیگری که اهمیت می یابد آن است که شما باید مشخص کنید که این دستگاه سرخ کن برای چه تعداد افرادی مورد استفاده قرار می گیرد. این یعنی شما باید به سراغ دستگاه سرخ کنی بروید که با تعداد افراد خانواده شما متناسب و هماهنگ باشد.
  • در این رابطه می توان اضافه کرد که شما باید به نوع ظرف سرخ کن نیز توجه لازم را داشته باشید. توصیه ما این است که به سراغ سرخ کن هایی بروید که ظرف آنها از نوع استوانه ای است چرا که در این صورت می توانید به راحتی قطعات بزرگ تر غذا را نیز در آن جای دهید. معمولا ظروف روغن چهارگوش برای خانواده های کم جمعیت مناسب تر خواهند بود. یادتان باشد که روغن فقط باید نیمی از ظرف را پر کند. با توجه به این مسائل طبیعتا اگر ظرف سرخ کن شما متحرک باشد فرایند شست و شو  تمیز کردن آن نیز به مراتب برایتان راحت تر و آسانم تر خواهد بود.
  • یکی دیگر از مسائلی در رابطه با سبد سرخ کن باید به آن توجه کنید مدل این سبد است. سبد سرخ کن می تواند در بسیاری از موارد کارآمد باشد ولی گاهی نیز لازم است که قطعات غذا بدون سبد در ظرف روغن قرار بگیرند و به راحتی سرخ شوند. در این صورت شما باید از یک کفگیر استفاده کنید که به ظرف سرخ کنتان صدمه ای وارد نشود. مسئله ای که در این رابطه باید به آن اشاره کرد آن است که سبد باید جایی برای قرار گرفتن در بالای سطح روغن داشته باشد تا بتواند روغن اضافی مواد را تخلیه کند. به همین دلیل نیز توصیه ما این است که به سراغ سرخ کن های آسانسوردار نروید چرا که معمولا زودتر از نوع دستی آنها خراب می شوند.
  • مسئله دیگری که می توان در میان نکات خرید دستگاه سرخ کن جای داد آن است که بهتر است به سراغ سرخ کن هایی بروید که چراغ های هشداردهنده دارند. این نوع چراغ ها می توانند آماده بودن دستگاه و رسیدن آن به درجه حرارت مطلوب و لازم را به شما نشان دهند. در کنار این موضوع می توان اشاره کرد که دستگاه های سرخ کنی که تایمردار هستند نیز می توانند کار شما را راحت تر کنند. شما می توانید بعد از آناده شدن روغن که چراغ هشداردهنده آن را به شما می گویذ تایمر را بر روی زمانی که برای پخت نیاز است تنظیم نمایید. در این صورت دیگر احتیاجی نیست که در زمان پخت مراقب سرخ کن باشید، بلکه می توانید آن را با خیال راحت رها کنید.
  • مسئله مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد صافی یا فیلتر دستگاه است. دستگاه سرخ کن باید صافی هایی داشته باشد که تعویض و تمیز کردن آن را راحت تر کند. معمولا کار این صافی ها و فیلترها آن است که از پخش بخار و بوی ناشی از سرخ شدن غذا جلوگیری نمایند.
  • در نهایت نیز باید اشاره کرد که بهتر است به سراغ سرخ کنی بروید که دارای لایه داخلی نچسب باشد. این نوع لایه داخلی باعث می شود که نه تنها ضایعات غذا کمتر شود، بلکه شست و شوی دستکاه نیز به مراتب راحت تر اتفاق افتد.

بهترین مارک سرخ کن

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار ،برندهای بسیاری در زمینه تولید سرخ کن نام آور هستند که از میان آنها می توان به تفال، دلونگی، فیلیپس، مولینکس، ساپر، کنوود، ویداس، بیشل، سرجیو، پارس خزر، دسینی، آرزوم، گوسونیک، فلر، هاردستون، فکر، کلترونیک، پروفی کوک، مونوتک، سنکور، تامسون، تولیپس و… به عنوان بهترین مارک سرخ کن اشاره کرد.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

استفاده بدون روغن یک قابلیت مهم : زمان خرید مطمئن باشید سرخ کن مورد نظر علاوه بر سرخ کردن غذا با یک قاشق روغن بتواند بدون روغن هم غذا را بپزد و مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

گنجایش سرخ کن : در هنگام خرید با توجه به نیازتون به گنجایش داخلی دستگاه توجه کنید تا بعد از خرید دچار مشکل نشوید معمولا سایز سرخ کن ها از نیم لیتر تا ۴ لیتر متفاوت می باشد .

خاموشی خودکار یک ویژگی مهم : سرخ کن های حرفه ای بازار دارای یک ویژگی جذاب به نام خاموشی خودکار هستند که بعد از پخت غذا به صورت خودکار خاموش می شوند تا غذای شما دچار سوختگی نشود.

فیلتر سرخ کن ها : وظیفه فیلتر در سرخ کن های بدون روغن جلوگیری از پخش شدن بوی غذا در فضا می باشد و هر چه عمر این فیلتر بیشتر باشد در نتیجه عمر سرخ کن شما هم بیشتر می شود.

بدنه سرخ کن یک نکته مهم : هنگام خرید بهترین سرخ کن بازار باید به بدنه سرخ کن هم توجه بسیار زیادی کنید زیرا سرخ کن های بدون روغن حرارت بسیار زیادی را تولید میکنند و اگر بدنه دستگاه استاندارد نباشد ممکن است دستگاه شما دچار مشکل شود.

ظرف داخلی سرخ کن  : هنگام خرید دقت کنید ظرف داخلی سرخ کن از جنس تفلون یا سرامیک باشد همچنین کیفیت بالایی هم داشته باشد تا غذای شما به ظرف نچسبد .

تایمر یک ویژگی پر کاربرد : اگر میخواهید خیالتان از پخت غذا راحت باشد و در زمان مشخصی سرخ کن روشن و خاموش شود وجود تایمر ضروری می باشد.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

گارانتی و خدمات پس از فروش : مطمئن شوید محصولی که خریداری میکنید دارای گارانتی مناسب و خدمات پس از فروش مناسبی در ایران باشد تا اگر در آینده سرخ کن شما دچار مشکل شد بتوانید از این خدمات استفاده کنید.

بهترین مارک سرخ کن

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار ،حالا می رسیم به بخش بررسی بهترین مارک سرخ کن! به طور کلی می توان گفت که پرفروش ترین و بهترین مارک های سرخ کن در بازار فیلیپس، پارس خزر، دلونگی وتفال هستند. این برندها دارای مدل های مختلفی هستند و برخی چند کاره و برخی تک کاره هستند، اما اگر بخواهیم تعدادی از آنها را با توجه به نام پرفروش ترین سرخ کن های وب سایت های آنلاین به شکل مشخصی نام ببریم و آنها را به شما معرفی کنیم می توانیم به این موارد اشاره نماییم:

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

سرخ کن فیلیپس سری viva collection مدل HD9220: این مدل از سرخ کن برند فیلیپس با داشتن ویژگی هایی اعم از سیستم قطع خودکار، قابلیت شست و شو در ماشین ظرف شویی، قابلیت سرخ کردن و کباب کردن و… جزء پرفروش ترین سرخ کن ها بوده است.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

سرخ کن تفال مدل FX1000:این مدل از برند تفال سر و صدای کمی دارد و با ظاهر زیبا و قیمت مناسب خود تبدیل به مدل های پرطرفدار شده است.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

سرخ کن چندکاره دلونگی مدل FH1394: این مدل از سرخ کن های برند دلونگی بدون روغن نیز مواد غذایی را سرخ می کند و با وجود کیفیت ساخت عالی و امکانات طبخ متنوعی که دارد تبدیل به یکی از پرفروش ترین های بازار شده است.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار

سرخ کن پارس خزر مدل Naget ZG10A:این مدل دستگاه سرخ کن از برند ایرانی پارس خزر نیز به دلیل تولید داخلی بودن و داشتن قیمت مناسب و کیفیت ساخت خوب خود به یکی از پرفروش ترین های بازار تبدیل شده است.

معرفی بهترین برند سرخ کن پرفروش موجود در بازار
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *