بلاگ

نحوه استفاده از جارو شارژی و معرفی بهترین مارک

نحوه استفاده از جارو شارژی و معرفی بهترین مارک

نحوه استفاده از جارو شارژی و معرفی بهترین مارک ،خرید جاروشارژی در برخی از خانه ها نقش حیاتی و پراهمیتی را ایفا می کند. عصر امروز زندگی گام به گام با رشد انواع فناوری ها به سوی بروز شدن پیش می رود . بی آنکه ردی از آن روزگار قدیم در زندگی های مدرن امروز باشد . باوجود اینکه همه ی لوازم کاربردی و مورد نیاز زندگی به کلی تغییر کرده اند، اما پایه و اساس ها به همان شکل قدیمی باقی مانده اند.  برای مثال جارو، اول جارویی که توسط شاخ و برگ درختان تهیه می شد به همراه خاک انداز و پس از آن جارو نپتون و بعد از آن جارو برقی، از آن پس مدل های مختلف جارو شارژی و انواع بخار شور ها و … جارو برقی شارژی دستی برای تمیز کردن سریع بسیار مهم است به نقاط سخت قابل دسترسی ، به خصوص برای تمیز کردن داخل ماشین بسیار عالی هستند. اما اگر چه این جارو برقی ها ساده به نظر می رسند ، در واقع ویژگی های زیادی برای آسان کردن کارها دارند.

مدت زمان استفاده از جارو برقی را در نظر بگیرید

این گونه دستگاه ها اکثرا دارای باتری قابل شارژ هستند و فقط 15 تا 30 دقیقه کار می کنند. قبل از خرید ، تحقیق و بررسی کنید تا مقدار مدت زمان شارژ آن چقدر است و در نظر بگیرید که آیا این زمان برای تمیز کردن کافی است یا خیر. اگر اینطور نیست ، مدل های دیگر را بررسی کنید تا بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.

اندازه و وزن جارو شارژی را بررسی کنید

نحوه استفاده از جارو شارژی و معرفی بهترین مارک ،در صورت امکان ، جارو دستی را از داخل فروشگاه بیرون امتحان کنید تا مطمئن شوید که احساس راحتی می کند و مچ دست شما را اذیت نمی کند به طور راحت می توانید در دست بگیرید.

اندازه کیسه زباله

اینها در اندازه های مختلفی وجود دارند. بدیهی است کیسه زباله بزرگتر جارو برقی دستی به طور مرتب خالی نمی شوند ، اما هنوز به دنبال یکی از مواردی هستند که به راحتی قابل حذف هستند. و یک ظرف مناسب برای دیر خالی کردن طول مدت زمان بیشتری صرف می شود. برای راحتی شما مفید است.

انواع جارو

  • جارو سنتی و دستی
  • جارو برقی
  • جارو شارژی

انواع جارو شارژی

نحوه استفاده از جارو شارژی و معرفی بهترین مارک و معرفی انواع جارو شارژی های موجود در بازار همراه با توضیحات کامل در مورد هر کدام.

جارو شارژی دسته‌دار: جارو شارژی دسته‌دار از رایج‌ترین انواع این جاروهاست و یک دسته در آن تعبیه شده که به راحتی می‌توان با کمک آن، کف زمین را تمیز کرد. این دسته در بیشتر مواقع به راحتی کوتاه می‌شود و جاروی دسته‌دار را به نوع کوچک و دستی بدل می‌کند که به جارو شارژی دستی معروف است.

جارو شارژی با محفظه خلأ: این جاروها از یک محفظه چرخ‌دار با یک دسته بلند تشکیل می‌شوند. دسته جارو منعطف و بلند است.

جارو شارژی دسته‌دار کوچک: این جاروها، کوچک هستند و یک دسته کوتاه دارند و به راحتی می‌توان سطوح، روی مبل‌ها و … را با آنها تمیز کرد. بیشتر انواع جارو شارژی فاقد کیسه هستند اما در بعضی از نمونه‌ها، کیسه‌های قابل تعویض هم وجود دارد. جاروهای شارژی با ظرفیت بیشتر معمولا کیسه هم دارند. در نتیجهٔ وجود کیسه، می‌توانید دیر به دیر محفظه را تخلیه کنید.

نکات مهم جارو شارژی

نحوه استفاده از جارو شارژی و معرفی بهترین مارک ،نکاتی که هنگام خرید جاروی شارژی باید به آن توجه شود.

قدرت و توان: جاروهای شارژی موجود در بازار، دارای باتری‌های ۱۲ ولتی هستند که در عرض ۱۵ دقیقه شارژ می‌گردند، ضرورت دارد به قدرت و توان جارو به عنوان یک معیار انتخاب توجه کنید.

جنس بدنه: پلاستیک سخت و فشرده وزن کمتری دارد و هنگام کار با آن دست خسته نمی‌شود ولی ممکن است جارو در مقابل ضربه مقاومت بالایی از خود نشان ندهد.

مخزن جارو: از جمله موادی که هنگام خرید جاروی شارژی باید به آن توجه شود مخزن است، این قسمت باید طوری باشد که به راحتی جدا، تخلیه و مجدد نصب گردد، اگر غیر از این باشد شکستگی مخزن یا قفل آن محتمل است.

قیمت: مبلغی که بابت خرید جاروی شارژی پرداخت می‌کنید، قطعا برایتان اهمیت دارد، اگر به دنبال برند معروفی هستید باید مبلغ بیشتری بپردازید. البته مراقب باشید که هزینه‌ی زیادی برای محصولی بی کیفیت متحمل نشوید.

تک منظوره و دو منظوره: جاروهای شارژی در دو مدل تک و دو منظوره در دسترس هستند.

با یک جاروی تک منظوره، ماشین شما به راحتی نظافت می‌شود.

مدل‌های دو منظوره به لحاظ مکش قوی‌تر و تمیز کردن آب و خاک، قیمت بالاتری هم دارند.

فیلتر قابل شست‌و‌شو: تمام جاروهای شارژی یک فیلتر داخلی دارند که مانع ورود آشغال و گرد و غبار به داخل موتور می‌شود، این فیلتر بعد از چند بار استفاده منافذش پر و مسدود می‌شود که باید تخلیه گردد، این کار منجر به افزایش طول عمر موتور می‌شود، بنابراین قابلیت شست‌و‌شو و تعویض فیلتر یک مزیت برای جاروی شارژی است.

دکمه‌ی تنظیم: وجود کلید تنظیم قدرت به کاربر این فرصت را می‌دهد که سطح مکندگی جارو را با موقعیت‌های مختلف تنظیم نماید تا در مقدار مصرف انرژی صرفه‌جویی شود.

نکته: پیشنهاد می‌گردد قبل از شروع کار، زباله‌های مرطوب و درشت را از سر راه جاروی شارژی بردارید، با این عمل موتور ضمن تحمل فشار کمتر آسیب هم نمی‌بیند.

ضمانت محصول: داشتن گارانتی و ضمانت یکی از اساسی‌ترین معیارهای خرید هر چیزی است، تامین و تضمین قطعات در صورت معیوب یا خراب بودن و وجود نمایندگی کالا در شهر محل سکونت برای رفع عیوب و تعمیر، از مزایای یک جاروی شارژی است.

مدل های دستی یا دست بلند ( پارویی ) 

نحوه استفاده از جارو شارژی و معرفی بهترین مارک ،جاروهای شارژی در دو مدل دستی یا جارو با دسته بلند طراحی و ساخته می شوند که باید بر اساس نیاز و کارایی که از آن ها انتظار دارید یکی را انتخاب نمایید. مدل ها دستی کوچک تر بوده و همین طور وزن سبکی تری نسبت به نمونه های دسته دار دارند بنابراین شاید بتوان گفت که جابه جایی شان نیز آسان تر است. علاوه بر این، این مدل ها جای کم تری را اشغال می کنند و برای کنج ها و مناطقی که دسترسی دشوارتری دارند راحت استفاده می شوند. البته عده ای بر این عقیده هستند که جاروهای پارویی برای فضاهای بزرگتر مناسب تر هستند و نمونه های دستی فقط می توانند قسمت محدودی را پوشش دهند. 

توان جارو شارژی

توان جارو شارژی می تواند مهم ترین ویژگی و معیار خوب بودن آن به حساب بیاید. البته این مورد تحت تاثیر ولتاژ باتری دستگاه و همین طور توان مصرفی آن خواهد بود که قبل از خرید حتما باید بررسی شوند. معمولا مدل های جارو شارژی باتری های 12 ولتی دارند که برای شارژ شدن به زمان بسیار کمی حدود 15 دقیقه نیاز دارند. بنابراین به مدت زمان نگهداری شارژ دستگاه نیز توجه داشته باشید. در مورد بدنه و مخزن جارو نیز حتما نمونه ای را انتخاب نمایید که قابلیت جداسازی، تخلیه و سرهم کردن آسانی داشته باشد. اما عیب اصلی جاروهای شارژی، مربوط به باتری آن هاست که معمولا عمر مفیدش کوتاه است. این باتری‌ها در اغلب مدل‌های خارجی تا یک‌ سال عمر مفید دارد و این مدت برای ایرانی‌ کمتر است.

جارو سارژی آبی یا خاکی

معمولا نمونه هایی که در بازار امروز وجود دارند اغلب هم آبی هستند هم خاکی. این به معناست که به دلیل وجود مخزن های کوچکی در قسمت عقبی برخی از مدل ها، امکان مکندگی آب و گرد و غبار برای آن ها وجود دارد. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که قدرت مکندگی جارو در کدام حالت بیش تر خواهد بود.

جارو شارژی‌ های هوشمند

نحوه استفاده از جارو شارژی و معرفی بهترین مارک ،جاروشارژی های هوشمند دارای دهانه متحرک هستند که با روشن‌ شدن جارو، به‌ طور خودکار در خط افقی و به چپ و راست حرکت می‌کنند. این مدل ها مجهز به یک لامپ اخطار‌دهنده هستند که در صورت وجود اضافات قرمز و درصورت پاک و تمیز شدن آن ها سبز می‌ شود. 

نکات خرید جارو شارژی 

  • حدود قیمت جارو شارژی ها از 200 هزار تومان شروع شده و تا 2 میلیون ادامه دارد. از برندهای معتبر این جاروها می توان به بوش، فیلیپس، بلک اند در و پارس خزر اشاره داشت. 
  • نکته دیگر درمورد خرید جاروهای شارژی، توجه به حجم مخزن و ابعاد دهانه مکنده است که هر دوی این عوامل به موارد استفاده و نوع آن ها بستگی دارد. 
  • بعضی از مدل ها دارای دسته های بلند برای استفاده از جارو بدون نیاز به خم شدن هستند که این موضوع می تواند برای جلوگیزی از کمر درد مناسب باشد. 
  • قابل شستشو و تمیز شدن فیلتر جارو از ویژگی های مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. 
  • قابلیت نصب بر روی دیوار نیز از جمله امکانات اضافی است که می تواند استفاده از جارو را برای شما آسان تر نماید. 
  • قابلیت تنظیم قدرت که توسط یه کلید انجام می شود برای تغییر میزان مکندگی دستگاه در شرایط مختلف بوده که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی دستگاه خواهد شد. بنابراین می توانید این مورد را هم بررسی نمایید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *