بلاگ

معرفی بهترین مارک کتری و نحوه استفاده از آن

معرفی بهترین مارک کتری و نحوه استفاده از آن ،کتری و قوری دو جزو جدا نشدنی هستند و این در خانه های ایرانی بیشتر است . امکان ندارد وارد یک خانه ایرانی شوید و کتری و قوری را روی اجاق گاز نبینید . نوشیدن چای از گذشته در ایران رواج داشته است و یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها به حساب می آید که پیرو جوان به آن علاقه دارند . روش های مختلفی برای اماده سازی چای وجود دارد، مثلا شما میتوانید از چای ساز های برقی استفتده کنید . و مت زمان کتری را صرف چای درست کردن کنید و چای خوش طعمی را میل کنید. اما استفاده از چای ساز برقی به علت مصرف بالای برق زیاد توصیه نمی شود ، علاوه بر ان نیز کیفیت چای در وسایل نسبت به وسایل سنتی مانند کتری و قوری بسیار کمتر است . بنابراین با استفاده از کتری و قوری می توانید این نوشیدنی را به راحتی اماده کنید .در این میان برندهای خارجی بسیار زیادی مانند کتری وقوری های ترکی و چینی بازار ایران را تسخیر کرده اند .

راهنمای خرید کتری و قوری

معرفی بهترین مارک کتری و نحوه استفاده از آن ،قبل از آشنایی با این مارک‌ها، بهتر است با برخی نکات آشنا شوید. در هنگام خرید کتری و قوری بهتر است به نکات و راهنمای‌هایی زیر دقت کنید:

  1. خانواده پرجمعیتی دارید؟ اگر خانواده بزرگی دارید بهتر است از کتری و قوری بزرگ‌تری استفاده کنید؛ اگر کتری شما ظرفیت کمی داشته باشد؛ مجبور می‌شوید مرتب آن را پر از آب کرده و  زمان زیادی را صرف به جوش آوردن آن کنید.
  2. جنس بدنه کتری بهتر است از استیل و مواد ضدزنگ باشد تا بر اثر تماس با آب زنگ نزند. بهترین قوری‌ها نیز از جنس چینی هستند؛ قوری‌های فلزی و یا شیشه‌ای ممکن  است بر روی رنگ چای تأثیر منفی بگذارند. جنس دسته نیز مهم است. بهتر است جنس دسته کتری از مواد غیرقابل اشتعال باشد که گرما را منتقل نمی‌کند. در این صورت با ایمنی بیشتری می‌توانید به آن دست بزنید.

بدنه استیل: طول عمر بیشتری دارد و گرما را بیشتر نگه می‌دارند؛ در نتیجه آب جوش و چای شما سرد نمی‌شود. وزن آن سبک‌تر است و شما به راحتی می‌توانید آن را بلند کنید. اما در صورتی که دستگیره‌ها از جنس استیل باشند گرما را منتقل می‌کنند؛ در صورتی که چای به مدت طولانی در آن بماند مزه بدی پیدا می‌کند.

  • بدنه چینی: بدنه کتری اصولاً از چینی ساخته نمی‌شود و قوری‌های چینی بیشتر رواج دارند. این قوری‌ها لوکس‌تر هستند و انتقال حرارت کمتری دارند؛ با این حال مایعات در آن به سرعت خنک می‌شوند؛ در برخی موارد به علت شوک گرمایی ممکن است ترک برداشته و بشکنند.

بدنه سرامیکی: قوری‌های سرامیکی چیزی بین چینی و استیل است؛ نه گرما را بیش از اندازه حفظ می‌کنند و نه به سرعت خنک می‌شوند. این قوری‌ها دارای طرح‌ها و رنگ بندی‌های متنوعی هستند؛ اما ممکن است در طولانی‌مدت و زمانی که چای برای چند ساعت در آن بماند؛ مزه خاصی را به وجود بیاورد. این قوری‌ها سریع‌تر جذب رنگ دارند و باید زود به زود آنها را تمیز کنید.

بدنه شیشه‌ای: در قوری‌های شیشه‌ای شما به فرایند دم کشیدن چای نظارت دارید که بسیار لذت بخش است. البته این نوع قوری‌ها ممکن است خیلی سریع کثیف شوند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

نکات مهم خرید کتری

معرفی بهترین مارک کتری و نحوه استفاده از آن ،10 تا از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید چای ساز که باید بدانید.

1. ظرفیت کل کتری

کتری های الکتریکی در بازار با ظرفیت های مختلفی از 1 لیتر تا 2 لیتر موجود است. معمولا کتری 1.5 لیتر برای اکثر مردم کافی است.گر بخواهید آب را برای 1 یا 2 فنجان چای یا قهوه بجوشانید، کتری یک لیتری مناسب است. با این حال، اگر شما نیاز به آب جوش برای تهیه چای به میزان 3 تا 4 فنجان را دارید، یک کتری 2 لیتری مناسب است.

2. مدت زمان لازم برای جوشیدن آب

مصرف کنندگان علاوه بر ظرفیت، می خواهند بدانند که کتری در چه مدتی به جوش می آید. دلیل مهمی که مردم از کتری برقی استفاده میکنند، همین نکته است که آب را سریع به جوش آورد.کتری های خوب تنها 3-4 دقیقه برای جوشاندن آب صرف می کنند.

3. گزینه گرم نگه داشتن آب

یکی دیگر از ویژگی های مهم این است که توانایی کتری برای حفظ گرم نگه داشتن آب پس از جوش کامل است. برخی از مدل ها قادر به نگه داشتن آب در دمای مورد نظر برای حدود 30 دقیقه یا 1 ساعت هستند، که برای کاربر بسیار مناسب است.بعضی از مدلها حتی گزینه مخصوص به گرم نگهداشتن آب را نیز دارند تا کاربر بتواند هنگام استفاده این ویژگی را انتخاب کند.

4. خاموش شدن خودکار

این ویژگی ایمنی بسیار مهم وحیاتی است. بعضی از مدل ها ادعا می کنند که این ویژگی را دارند، در حالی که در واقع این عملکرد را به درستی انجام نمیدهند. اگر کتری شامل این ویزگی نباشد و یا کاربر فراموش کند که کتری را پس از به جوش آمدن آب خاموش کند، ممکن است منجر به آتش سوزی شود.

5. آیا استفاده از کتری با پایه بدون سیم آسان تر است؟

یکی از مواردی که بیشتر کاربران را آزار می دهد، استفاده از سیم است. از این رو، مدل های بی سیم و یا آنهایی که دارای کابل های قابل جدا شدن هستند اغلب بیشتر مورد پسند هستند. علاوه بر این، اکثر مدل های جدید با پایه ی جداگانه طراحی میشوند.

6. حداقل مقدار آب که می توانید جوش بیاورید ؟

گاهی اوقات مردم نیازی به جوشاندن مقدار زیادی آب را ندارند؛ اگر کتری برقی این امکان را نداشته باشد که کاربران یک یا دو فنجان آب را جوش بیاورند، این مورد یک گزینه منفی برای کتری خواهد بود.

7. آیا ویژگی انتخاب درجه حرارت وجود دارد؟

برخی از مدل های پیشرفته دارای ویژگی های انتخاب درجه حرارت هستند که به کاربران اجازه می دهد آب را با درجه مورد نظر به جوش آورند، این ویژگی یک گزینه حیاتی برای خرید کتری برقی نمیباشد.

8. آیا دستگیره کتری ارگونومیک و راحت است؟ آیا غیر لغزش است؟ آیا داغ می شود؟

این گونه سوالات در مورد دسته ی کتری پرسیده میشود. دسته یک بخش مهمی از کتری است و ضروری است که راحت و بدون لغزش باشد. اکثر مدل ها امروزه دارای دسته های غیر لغزش هستند که با ارگونومی طراحی شده اند.همچنین مهم است که توجه داشته باشیم که آیا دسته داغ می شود یا خیر. اگر داغ شود، می تواند دست کاربر را بسوزاند.

9. المنت گرمایی درون یا بیرون؟

این یکی از مهمترین مسائل مربوط به افزایش حرارت کتری است. معمولا المنت های گرمایی پنهان عملکرد بهتری دارند.

10. توان مصرفی

توان مصرفی کتری برقی یکی دیگر از ویژگی های مهم در خرید این وسیله است. هرچه توان مصرفی کتری بیشتر باشد دارای کارایی بالاتری است. ولی باید به این نکته توجه داشت که بعضی از کتری برقی ها با توان مصرفی پایین برای صرفه جویی در انرژی تولید میشوند.

مزایای استفاده از کتری برقی

معرفی بهترین مارک کتری و نحوه استفاده از آن ،کتری برقی های موجود در بازار همه گی شامل مزایای هستند که بسیار تاثیر بر روی خرید کتری می گذارد.

1- سریع هستند

2- کتری‌های برقی دقیق هستند

3- کتری‌های برقی دقیق هستند

4- انرژی کارآمدتری دارند

5- استفاده از آن‌ها آسان است

6- ظرفیت کتری‌های برقی

7- سرعت به جوش آوردن آب

8- خاموش شدن خودکار

9- گزینه گرم نگه داشتن آب

10- دمای بیرونی

بهترین برند های کتری برقی

معرفی بهترین مارک کتری و نحوه استفاده از آن ،در ادامه این مطلب می خواهیم بهترین برند های چایی ساز را برای شما معرفی نماییم.

کتری برقی بوش : کتری برقی بوش از بهترین برندهای این شرکت است و باتوجه به کیفیت بالایی که دارد مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است . جنس بدنه این کتری از استیل است و قابلیت گرم نگهدارنده را دارد .

کتری برقی متئو : این کتری برقی از محصولات خوش ساخت و فروش و پرکاربردی ترین این شرکت است که ظرفیت آن 7.1 لیتر دارد و ظاهر شیک و ساده ای که دارد با هر آشپزخانه و سلیقه ای هماهنگ می شود .

کتری برقی فیلیپس : این کتری برقی که جزوه بهترین محصولات باکیفیت فیلیپس است . جنس بدنه این کتری از شیشه مخصوص ساخته شده ،این نوع شیشه با کیفیت بهترین گزینه برای استفاده در دمای بالا است . همچنین شفافیت بدنه کتری رت نشان میدهد و در قسمت خروجی آب یک عدد فیلتر نصب شده است که مانع خروج تکه های رسوب می شود .

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *