بلاگ

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،بعد از گذراندن یک روز سخت کاری یا برای صبحانه، نوشیدن قهوه که با یک اسپرسو ساز خانگی تهیه شده به نظر می تواند گزینه مناسبی باشد. دانه های قهوه به دلیل داشتن کافئین خستگی شما را از بین برده و نشاط و شادابی را به شما باز می ­گرداند. در واقع نوشیدن قهوه در طول روز به شما کمک می­ کند تا بدون خستگی به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید و یا هنگامی که می خواهید در طول شب بیدار بمانید، این نوشیدنی به شما کمک زیادی می کند. اگر جزو طرفداران این نوشیدنی فوق العاده هستید، داشتن یک دستگاه اسپرسو ساز خانگی به شما کمک می­ کند که قهوه ای با طعم عالی تهیه کرده و از نوشیدن آن لذت ببرید.

یک دستگاه اسپرسوساز خوب باید چه خصوصیتی داشته باشد؟

قطعا قهوه ی که با اسپرسو ساز برقی درست شده مزه ی بسیار متفاوت و حرفه ای تری دارد اما این روزها موکاپات ها هم طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند مخصوصا کسانی که طعم تلخی زیاد قهوه را می پسندند.یکی از برندهای بسیار معتبر موکاپات که شهرت و آوازه ی چندین و چندساله دارد برند ایتالیایی بیالتی می باشد.این برند ایتالیایی با مدل های چینی شبیه به خود غیرقابل مقایسه می باشد.قهوه با این موکاپات ایتالیاییی بسیار خوش عطر و خوش طعم می شود.حال برای خرید موکاپات خانگی باید نکاتی را مدنظر داشته باشید.

راهنمای خرید اسپرسوساز برقی

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،حال می توانید به جای استفاده از موکاپات ها برای تهیه ی اسپرسوی خانگی با صرف اندکی هزینه ی بیشتر یک دستگاه اسپرسوساز برقی تهیه کنید و قهوه ای بسیار متفاوت تر و حرفه ای تر را در خانه تجریه کنید.تهیه ی یک دستگاه اسپرسوساز برای کسانی که نوشیدنی قهوه را به صورت روزانه در برنامه غذایی خود دارند ضروری می باشد.در زیر به معرفی انواع دستگاه های اسپرسوساز برقی و معرفی نوع کیفیت دستگاه می پردازیم تا هنگام خرید با صرف وقت کمتر بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار

مواردی که برای خرید اسپرسوسازهای خانگی باید توجه کنید:

توان دستگاه اسپرسوساز و فشار بخار آن بسیار برای داشتن یک قهوه اسپرسوس خوش عطر و طعم مهم می باشد.هرچقدر توان فشار بخار در دستگاه اسپرسوساز قوی تر باشد، می توان قهوه ی بهتری داشت.پس مهمترین جز یک دستگاه اسپرسوساز موتور و توان موتور می باشد و دومین جز مهم یک دستگاه اسپرسوساز پمپ تولید بخار می باشد.در زیر نمونه هایی از بهترین برندهای دستگاه اسپرسوساز برقی را معرفی می کنیم تا با صرف وقت کمتر و هزینه ی مناسب با کیفیت دستگاه بتوانید دستگاه اسپرسوساز مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

فیلتر و طراحی فیلتر باید چگونه باشد؟

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،یک پرتافیلتر خوب می تواند روی کیفیت قهوه ی شما اثر بگذارد.سبد پرتافیلتر از دو نوع فشرده و غیر فشرده می باشد که مدل خانگی دستگاه های اسپرسوساز از سبدهای فشرده استفاده می کنند که بسیار روی میزان کرم روی قهوه ی اسپرسو اثر می گذارد.بعضی از برندها با تغییراتی که در طراحی فیلتر انجام داده اند امکان استفاده از پدقهوه و یا کپسول قهوه را در کنار پودر قهوه فراهم آورده اند.

آیا جنس بدنه ی دستگاه اهمیت دارد ؟

بله جنس بدنه و کیفیت ساخت دستگاه موضوع بسیار مهمی است .قطعا در هر دستگاهی جنس بدنه بسیار مهم می باشد.جنس هردستگاهی علاوه بر اینکه به دستگاه زیبایی می دهد ضامن افزایش عمر دستگاه هم می باشد.می توان دستگاه های موجود را از نظر کیفیت بدنه و ساخت به صورت زیر رده بندی کرد:

  1. اسپرسوسازهای گاستروبک 42606 و نوا 149 با بدنه ی استیل و صفحه گرم کن فنجان استیل
  2. اسپرسوسازهای دلونگی و اسپرسوساز همسول با کیفیت ساخت بالا، پلاستیک با کیفیت و مونتاژ بسیار خوب که زیبایی خاصی به محل کار و یا آشپزخانه شما می بخشد
  3. اسپرسوساز کاخلر و نوا 139 و 140 به دلیل استفاده بیشتر از پلاستیک در رده های آخر قرار می گیرند.

عملکردهای دستگاه

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،اینکه بتوان دستگاه باکیفیت خانگی با عملکرد مناسب و هزینه ی مناسب خرید بسیار حایز اهمیت می باشد.بعضی از دستگاه های اسپرسو ساز مانند دستگاه های دلونگی BCO264 و BCO240 علاوه بر اسپرسو با کیفیتی که به شما می دهد و علاوه بر نازل بخار آب، قابلیت تهیه قهوه فیلتری ( فرانسه ) را نیز برای شما فراهم می آورد.

چگونه بهترین اسپرسو ساز را انتخاب کنیم؟

ما همیشه دنبال لوازم خانگی برای خانه مان می گردیم که علاوه بر کیفیت و کارایی بالا دارای ظاهر زیبا و فانتزی جهت ست کردن با سایر وسایل نیز باشد اسپرسوسازها نیز از این دسته مستثنا نیستند. قبل از انتخاب هر وسیله‌ای از جمله اسپرسوساز باید از ویژگی‌ها و مزیت‌های محصول اطلاعات کافی داشته باشید. دانستن مشخصات ظاهری، جنس بدنه، ابعاد، وزن، میزان مصرف، قدرت فشار بخار آب، گزینه‌های انتخاب، گارانتی، نوع قهوه و بسیاری دیگر از ویژگی‌ها دارای اهمیت هستند.

کاربرد

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،قبل از خرید و بررسی قیمتها از خود بپرسید چه انتظاری از یک وسیله مصرفی مانند اسپرسوساز دارم؟ بعد براساس پاسخی که دارید، برند و مدل خود را انتخاب کنید. چه بسا فردی بابت تهیه یک مدل با کیفیت و پیشرفته هزینه زیادی پرداخت کند. اما طبق عادت تمایل دارد یک نوع اسپرسو را بنوشد. در واقع کارایی و آپشن های متعدد دستگاه برای او کاربردی ندارند یا برعکس فردی یک مدل با امکانات کمتر را برای خانواده خود که ذائقه های متفاوتی دارند تهیه میکند اما تنوع نوشیدنی حاصل همه را راضی نکرده و اسپرسوساز، بیمصرف در گوشهای از آشپزخانه رها میشود. پس قبل از هر خریدی سعی کنید یک اسپرسو ساز مناسب برای خود بیابید تا تجربه نوشیدن یک اسپرسوی با کیفیت در خانه یا محل کار برای شما لذت‌بخش شود.

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار

قیمت:

مطمئنا قیمت در انتخاب شما تاثیرگذار است، اما با بررسی جزئیات و مشخصات همه برندها و مدل‌ها فارغ از قیمت آن‌ها و در نهایت تطبیق آن با ویژگی‌های دلخواه، اسپرسوساز مورد نظر خود را انتخاب کنید. گاهی اوقات بی‌اطلاعی از مزیت‌ها و کارآیی‌ همه مدل‌های موجود در بازار باعث می‌شود تا بسیاری از ویژگی‌ها برای شما پوشیده بماند و مدتی بعد، از خرید خود پشیمان شوید. پس برای تکمیل لذت خرید.

نوع قهوه مصرفی: 

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،قابلیت استفاده دستگاه از دانه قهوه، پودر قهوه و یا کپسول در خرید مؤثر هستند. تهیه اسپرسو با دستگا‌ه‌های کپسولی آسان‌تر است. اما استفاده از دانه‌های قهوه که در برخی از اسپرسوسازها قابلیت آسیاب دانه‌های قهوه وجود دارد طعم و عطر قهوه بهتر و بیشتر حفظ می‌شود.

سیستم قطع خودکار:

در برخی از دستگاه‌ها سیستم قطع خودکار وجود دارد که این امکان را می‌دهد پس از اتمام کار و ریختن مقدار ثابتی اسپرسو داخل فنجان، دستگاه خاموش شود. سیستم شستشوی خودکار: این ویژگی در برخی از دستگاه‌ها وجود دارد که خیال شما را از بابت نظافت دستگاه راحت می‌کند و به مراتب روی قیمت تأثیرگذار است.

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار

توان دستگاه و فشار بخار: 

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،توان دستگاه های اسپرسو ساز در فشار بخار ان هاست و قدرت های متفاوتی دارد،بیشترین فشار بخار 15 بار و با قدرت هایی از 1000 تا 1600 وات نیز در بازار موجود میباشند .

پرتافیلتر: 

قسمت پلاستیکی و استیل و وزن یک پرتافیلتر، سطح کیفی و دوام دستگاه را نشان می‌دهد. سبد پرتافیلتر به دو شکل فشرده و غیر فشرده است. بسیاری از اسپرسوسازهای خانگی دارای سبدهای فشرده هستند. همچنین طراحی پرتافیلتر بازه عملکرد را مشخص می‌کند. برندهای مطرح در مدل‌های جدید خود تغییراتی در طراحی فیلتر ها می‌دهند تا امکان استفاده از پد یا کپسول قهوه در کنار پودر قهوه فراهم شود.

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار

برند های معروف اسپرسو ساز :

1- اسپرسو ساز دلونگی

2- اسپرسو ساز بوش

3- اسپرسو ساز سامسونگ

4- اسپرسو ساز فلر

5- اسپرسو ساز کنوود

6- اسپرسو ساز دلمونتی

اسپرسو ساز دلمونگی

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،اسپرسوساز «دلونگی» (Delonghi) مدل «BCO420» دستگاهی باکیفیت است. ظاهر این دستگاه زیباست و بدنه‌ی آن از استیل ساخته شده است. این دستگاه امکان تهیه‌ی قهوه فرانسه، کاپوچینو و اسپرسو را دارد. برای تهیه‌ی قهوه فرانسه یک مخزن قهوه و آب مجزا در قسمت چپ دستگاه وجود دارد. داخل مخزن قهوه‌ی فرانسه یک فیلتر دائمی وجود دارد و به‌راحتی می‌توان آن را با استفاده از دسته‌اش خارج کرد. امکان تهیه‌ی 10 فنجان قهوه فرانسه در این دستگاه فراهم شده است. دستگاه دارای دو نازل خروجی برای اسپرسو است و در تمپر دستگاه امکان ریختن پودر یا گذاشتن پد مخصوص وجود دارد. این دستگاه دارای صفحه‌ی گرم‌نگه‌دار برای 10 عدد فنجان است و در قسمت زیر نازل اسپرسو، سینی چکه‌گیر وجود دارد؛ همچنین این دستگاه امکان تهیه‌ی کف‌شیر و آب ‌جوش نیز دارد

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار

اسپرسو ساز بوش

مدل CTL636ES6 یکی از بهترین اسپرسوسازهای توکار بوش است. در این دستگاه تنها کاری که لازم است انجام دهید آن است که دانه‌های قهوه را به دستگاه اضافه کنید تا آنها را خرد کند، پس از آن، آب را گرم گرم می‌کند و قهوه تازه را با لمس یک دکمه برای شما آماده نوشیدن می‌کند. در اینجا شما وظیفه‌ای جز آماده‌کردن دانۀ قهوه ندارید که زمان چندانی از شما نمی‌گیرد.

اسپرسو ساز فلر

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار ،این قهوه‌ ساز برند آلمانی فلر دوکاره است و علاوه بر خروجی قهوه برای قوری یک خروجی آب جوش برای لیوان هم دارد که می‌توانید از آن برای مصارف دیگر مثل خوردن چای هم استفاده کنید. این دستگاه ۱.۸ کیلوگرم وزن دارد و نوع فیلتر آن دائمی است. برخلاف دستگاه قبلی این قهوه ساز قطع‌کن خودکار هم دارد. دمای آب خروجی این دستگاه حدود ۸۵ درجه است که برای درست کردن قهوه فرانسه مطبوع است.

بهترین مارک اسپرسوساز موجود در بازار
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *