بلاگ

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید


راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،خرید از بازار لوازم خانگی وآشپزخانه یکی از سخت ‌ترین عملیات خرید است! این‌جا دنیایی از برندها، مارک‌ها، اصطلاحات تخصصی و فنی، آپشن‌های گیج‌کننده و تقلبات عجیب و غریب وجود دارد. مشتریان زیادی علاقه ‌مندند بزرگترین نمایشگرهای تلویزیونی را خریداری کنند. این درحالی است که محل زندگی آنها آپارتمان‌هایی با متراژهای کوچک است. آنها یک راز مهم نمایشگرهای تلویزیونی را نمی‌دانند. تفاوت کیفیت و وضوح تصویر نمایشگرهای بزرگ نسبت به نمایشگرهای کوچکتر در فواصل زیاد به چشم می‌آید. درواقع این موضوع به آن معنی است که یک نمایشگر بزرگ در خانه‌ای کوچک عملکرد یک نمایشگر جمع و جورتر را دارد و مشتری برای آیتمی هزینه اضافه‌تر پرداخته است که عملا به کار او نمی ‌آید. خرید لوازم خانگی با ظرفیت‌های بالا یکی دیگر از عادات نادرست مشتریان ایرانی است. یک لباسشویی ١٢ کیلوگرمی برای یک خانواده ٤ نفره تنها به معنای اتلاف انرژی بیشتر و هزینه بالاتر است. علاوه بر این کارخانه سازنده در ازای ارایه لوازم خانگی با حجم بالاتر، برای محصول خود قیمت بیشتری تعیین می‌کند. به این ترتیب خرید لوازم خانگی با ظرفیت بیشتر از نیاز به معنی پرداخت پول بیشتر برای خرید کالا و پرداخت هزینه بیشتر انرژی مصرفی است.

بهترین مشاوران خرید لوازم خانگی و آشپزخانه چه کسانی هستند؟

شعارهای تبلیغاتی اهمیت ندهید. اغراق یکی از شگردهای شرکت‌های تبلیغاتی است. آنها از صاحبان کالا پول می‌گیرند تا به بهترین وجه ممکن شما را به خرید یک کالا قانع و ترغیب کنند اما این به آن معنا نیست که تمام حقیقت با شما در میان گذاشته شده است. قبل از این‌که فریفته تبلیغات شوید درباره آن کالا و معایبش پرس و جو کنید یا در اینترنت جست‌وجو کنید.یادتان باشد رقبای آن کالا در سایر برندها را نیز با دقت برسی کنید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید. بهترین راهنمای شما برای خرید یک وسیله نه فروشندگان هستند و نه تبلیغات. بهترین راهنمایان خود خریداران هستند. نظر سایر خریداران یک کالای مشخص را بپرسید. آنها ممکن است در بین اعضای فامیلتان باشند یا همسایه و همکارانتان. ممکن است در تاپیک‌ها و گروه‌های گپ و گفت‌وگو در فضای مجازی نیز بتوانید آنها را پیدا کرده و از آنها درباره معایب برند موردنظرتان نظرخواهی کنید.

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید

برچسب انرژی لوازم بزرگ را حتما چک کنید

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،برچسب انرژی توجه کنید. برچسب انرژی ٧ فلش رنگی است که به ترتیب طیف‌های رنگی سبز تیره تا قرمز تیره را در بر می‌گیرد. این فلش‌ها با حروف لاتین A تا G ردیف‌گذاری شده اند. فلش A که به رنگ سبز تیره است معرف کمترین میزان مصرف انرژی و بیشترین بازدهی کالاست و فلش G که به رنگ قرمز تیره است معرف بیشترین میزان مصرف انرژی و کمترین بازدهی است.هرچه درجه کیفیت مصرف انرژی وسیله به گزینه A نزدیک‌تر باشد وسیله کم‌مصرف‌تر و کم‌هزینه‌تر است. پرمصرف‌ترین لوازم برقی به ترتیب یخچال، ماشین لباسشویی، فریزر و ماشین ظرفشویی است. دقت به برچسب انرژی برای این وسایل اهمیت بیشتری دارد.

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید

6 فوت و فن خرید لوازم خانگی

خرید لوازم خانگی به علت تنوع زیاد آن ها و بودن لوازم خانگی تقلبی و برندهای مختلف یکی از سخت ترین کارها است .قبل از خرید لازم است که لوازم های خانگی را از نظرعملکرد، اندازه، کاربرد و کیفیت با یکدیگر مقایسه کنید و لوازم خانگی مرغوب را بتوانید از لوازم تقلبی تشخیص دهید

لوازم خانگی و چگونگی مصرف انرژی

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،میزان بهره وری انرژی ازعوامل مهم در هنگام خرید لوازم خانگی می باشد که در لوازم مختلف خانگی با یکدیگر متفاوت است . بهره وری انرژی در لوازم خانگی انواع مختلفی دارد. دربرخی از لوازم خانگی از برق و برخی از گازبه عنوان انرژی استفاده می شود که در مقایسه با یکدیگرگاز منبع ارزان قیمت تر و مقرون به صرفه تری کارایی بهتری دارد مانند خشک کن، آب گرمکن و بخاری های گازی که از نوع برقیشان بهتر عمل می کنند.

خرید لوازم خانگی گازی

قبل ازخرید لوازم خانگی گازی به شرکت گاز زنگ بزنید و با آنها مشورت کنید و با ایجاد شرایط لازم این لوازم خانگی مفید را به خانه خود بیاورید.

در خرید لوازم خانگی برچسب انرژی را فراموش نکنید

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،بر روی لوازم خانگی بر چسب های انرژی نصب شده است که میزان انرژی مصرفی را مشخص می کند و شما با توجه به آن می توانید لوازم خانگی کم مصرف انتخاب کنید بنابراین توجه به برچسب انرژی لوازم خانگی از فاکتورهای مهم در خرید این وسایل است .

ابعاد لوازم خانگی

یکی از مسائل مهم در خرید لوازم خانگی توجه به اندازه لوازم خانگی است که باید نسبت به محل قرار دادن این وسایل انتخاب شود زیرا آشپزخانه برخی خانه ها فضاهای معین شده ای برای قرار دادن لوازم خانگی دارد که اگر متناسب با این فضا ها انتخاب نشود در چیدمان دچار مشکل می شویم.

در هنگام خرید لوازم خانگی حتما بدانید که …

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،یکی از مهم ترین نکات در خرید لوازم خانگی انتخاب این وسایل برحسب میزان انرژی مصرفی دستگاه با ابعاد و اندازه آن است. از دیگر مسائل تاثیرگذاردرخرید لوازم خانگی میزان سرعت آن وسیله در جریان و انتقال انرژی است. در صورتی می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید که انرژی حاصله با ابعاد دستگاه هماهنگ بوده و دستگاه شما اندازه ی کوچکی داشته باشد .مسئله ذکرشده در صورتی تاثیر چند برابر دارد که با سرعت بالای انتقال انرژی همراه باشد به عنوان نمونه دستگاه ماکروویو کاربرد فراوانی داشته و مناسب است .

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید

دقت در خرید لوازم خانگی

بعضی افراد برای خرید لوازم خانگی به وجود گارانتی اکتفا نموده اما این نکته را فراموش نکنید که قبل از خرید با فروشنده گفتگو کرده و از تجربیات او استفاده کنید .از موارد استفاده محصول آگاه شوید و هر سوالی که درمورد کارایی محصول دارید از او بپرسید. از جمله نکات دیگری که باید توجه کنید مقایسه درصد سر و صدای لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی و جارو برقی است . توجه کنید که جارو کردن خانه با صدای کم جارو برقی لذت بیشتری دارد هنگام انتخاب لوازم خانگی برای آرامش و آسایش بیشتر لوازم خانگی کم صداتری را انتخاب کنید.

چند نکته در خرید لوازم آشپزخانه

نکته اول: همه چیز در برند خلاصه نمی شود!

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،در ارتباط با این نکته لازم است بگوییم که به توصیه بسیاری از بزرگان، چشم و هم چشمی را کنار بگذارید. مارک لوازم خانگی که برای جهیزیه خریداری می شود، می بایست با هم ست باشند. اگر با جمله ای که گفته شد موافق هستید باید بدانید که این مدل از انتخاب و خرید، بزرگترین اشتباهی است که بسیاری از بانوان درخرید  مرتکب می شوند! یک برند ممکن است بهترین کیفیت و امکانات را برای ماشین لباس شویی داشته باشد، ولی الزاماً آبمیوه گیری و یا غذاساز باکیفیتی نداشته باشد. پس این جمله همیشه ملکه ذهنتان باشد:”حتی معروف ترین برندها نیز دارای کیفیت برتر در کلیه لوازم خود نمی باشند”. به دنبال امکانات و تکنولوژی هایی باشید که به آن ها نیاز دارید. باور این جمله سخت است ولی واثعیت دارد که قیمت بالای بسیاری از برندهای مشهور، برای حفظ پرستیژ کاریشان می باشد.

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید

نکته دوم: اصول طراحی لوازم خانگی، مهم تر از زیبایی آن است

اگر به دنبال رضایت طولانی مدت از محصول خریداری شده هستید، طراحی اصولی و درست وسیله خانگی را درنظر بگیرید. البته کسی منکر این نیست که ظاهر وسیله خانگی، تأثیر قابل توجهی در زیبا نشان دادن محیط منزل و یا آشپزخانه دارد. اگر سیستم کابینت و سایر وسایل آشپزخانه شما به رنگ سفید است، می توانید لوازم خانگی خود را نیز به رنگ سفید انتخاب کنید. رنگ های سفید در مقایسه با سایر رنگ ها ازجمله رنگ نقره ای، قیمت پایین تری دارند.

نکته سوم: خرید لوازم خانگی بزرگ؛ عادت نادرست مشتریان ایرانی

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،لطفاً اصلی که در مورد متناسب بودن لباس و کفش با سایز خود رعایت می کنید، در مورد لوازم خانگی نیز رعایت کنید. بررسی های خرید نشان می دهد که بسیاری از افراد به دلیل بیش از اندازه بزرگ بودن یخچال فریزر و درنتیجه ناتوانی در جادادن آن در محیط آشپزخانه، قصد مرجوع دادن محصول خریداری شده را داشته اند. وقتی خانواده ای ۴ نفره دارید، آیا دلیلی برای خرید ماشین لباسشویی ۱۲ کیلوگرمی است؟! وقتی خانواده کوچکی دارید، با خرید لوازم خانگی با ابعاد و ظرفیت بالاتر، نه تنها مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری برای خرید هستید، بلکه در طول استفاده نیز، هزینه برق، گاز و آب بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد!

نکته چهارم: حتماً برچسب انرژی لوازم خانگی را چک کنید

برچسب انرژی همان فلش های رنگی هستند که با حروف لاتین A تا G ردیف گذاری شده اند. فلش A (سبز تیره) بیانگر بیشترین بازدهی و یا کمترین میزان مصرف انرژی و همچنین فلش G (قرمز تیره) بیانگر کمترین سطح از بازدهی و یا بالاترین میزان مصرف انرژی است. برچسب انرژی را در پرمصرف ترین لوازم برقی ازجمله یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی، حتماً چک و بررسی کنید.

نکته پنجم: از فروشگاه آنلاین خریداری کنید

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،امروزه فروشگاه های آنلاین با فروشگاه های سنتی به شدت در حال رقابت هستند. فروشگاه های اینترنتی با درک بهتر فضای دیجیتال و نیاز مشتری، خدمات منحصر به فردی را در اختیار مشتری قرار داده اند تا بتوانند رضایت مشتری را جلب نمایند. این خدمات تنها به دوره قبل از خرید محدود نشده، بلکه پس از خرید نیز می توانید از خدمات فروشگاه اینترنتی معتبر بهره مند شوید. بسیاری از خریداران ممکن است به گفته های فروشنده فروشگاه اعتماد نداشته باشند. در یک فروشگاه اینترنتی می توانید به راحتی به تمامی مشخصات محصول دسترسی داشته باشید و دیگر نیازی به فروشنده برای توضیح مشخصات محصول نخواهد بود. 

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید

راهنمای خرید یخچال و ظرفشویی سامسونگ

راهنمای خرید لوازم خانگی سامسونگ باید قیمت ها، امکانات ، مزایا و معایب انها را بدانیم و از همه بیشتر باید اطلاعات کافی در مورد ان را داشته باشیم تا بتوانیم به ان برند اعتماد کرده و ان را بخریم .

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید ،همانطور که خودتان اطلاع دارید ظرفشویی سامسونگ در مدل های مختلف و زیبا به بازار عرضه شده است.که این باعث میشود شما را در حین خرید سر در گم کند،بنابراین آی.پی امداددر ابتدا به قیمت های مختلف ظرفشویی مدل سامسونگ پرداخته است . همچنین به بررسی امکانات آنها همراه با دیدگاه و نظرات کاربران اشاره کرد .و در اخر به نکته نظرات مهم تعمیر کاران درباره ظرفشویی سامسونگ پرداخته است .

راهنمای خرید یخچال سامسونگ

یخچال یک وسیله بسیار کاربردی است که در هر خانه ای نیاز، است و این روزا که فصل تابستان است و بیشتر خانواده ها دوستان دارند میوه های زیادی را در یخچال داشته باشند ، پس سامسونگ بهترین گزینه است برای خانواده هایی که به میوه علاقه دارند . این دستگاه هم جای زیادی برای نگهداری دارند و هم میوه را به خوبی نگهداری میکنند .

راهنمای خرید لوازم خانگی در بازار خرید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *