بلاگ

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز ،دستگاه تخم مرغ پز یکی از وسایل کاربردی در اشپزخانه است که همانطور از نام ان ، مشخص است تخم مرغ را اب پز میکند . برای این کار نیازی به اجاق گاز ندارید تنها کافی است سوکت ان را به برق وصل کنید و یا آن را در مایکروویو قرار دهید . زمان پخت تخم مرغ در دستگاه های مختلف متفاوت است و بسته به علاقه خود که چقدر تخم مرغ تان سفت یا شل باشد . و میتوانید با استفاده از این دستگاه از طعم خوب یک تخم مرغ لذت کافی را ببرید . این دستگاه از مکانیسم قوی برای پخت و پز تخم مرغ استفاده یکند . یعنی از اب و نقطه جوش و بخار ان میتوانید تخم مرغ را اماده کنید ،برخی از این دستگاه ها بعد از اماده شدن تخم مرغ با الارم صوتی مصرف کننده را خبر میکنند ودرصورت لزوم به صورت خودکار خاموش میشوند . برخی دیگر نیز تایمر دارند و مصرف کننده باید زمان مورد نیاز خود را تایید کند . و جزو بهترین ویژگی آن ست که باعث نشود تخم مرغ خراپ شود.

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز

مزایا دستگاه تخم مرغ پز

در این دستگاه ها نیازی نیست که منتظر به جوش آمدن آب باشید، تخم مرغ بلافاصله از همان لحظه اول شروع به پختن می کند. در بیشتر این وسایل یک فنجان به همراه دستگاه ارائه می شود که به وسیله آن متناسب با تعداد تخم مرغ ها ، آب را اندازه گیری می کنید.با استفاده از این وسایل به سرعت می توانید تعداد زیادی تخم مرغ آماده کنید. تخم مرغ ها در این فرایند بیش از اندازه شل و یا سفت نمی شوند و یا پوست آن ترک بر نمی دارد. وتخم مرغ را باتوجه به خواسته شما آماده میکند .یکی دیگر از مزایا بزرگ این محصول مصرف انرژی پایین تر ان است . این دستگاه ها باید مقدار کمی اب تبخیر کنند که میزان انرژی مورد نیاز برای ان تامیین شوند اکثر مدل دستگاه ها در کمتر از 10 دقیقه حاظر میشوند که در روش سنتی 15 تا 20 دقیقه طول میکشد .بزرگترین تفاوت این دستگاه ها در زمان پخت و پز آن است که شما به مرور متوجه خواهید شد که تا چه اندازه دوست دارید تخم مرغ تان سفت باشد تا مزه و طعم آن را بپسندید.تصمیم گیری و انتخاب این وسیله تا حد زیادی به نیازهای شما بستگی دارد ، شرکت های مختلفی این دستگاه ها را با قابلیت های متنوعی ارائه کرده اند.

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز

تعداد تخم مرغ

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز ،اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که هر بار در استفاده از این دستگاه می خواهید چند عدد تخم مرغ را آب پز کنید یا تعداد خانواده یتان چقدر است که به همان اندازه تخم مرغ ، اب پز کنید . این دستگاه ها میتوانند 6 تا 10 تخم مرغ را به صورت یک جا و با سرعت آماده کنند . همچنین دستگاه های کوچک تری برای 1 یا 2 تخم مرغ نیز وجود دارد . بنابر این اگر تنها هستید و یا تازه ازدواج کرده اید میتوانید از مدل های دوتایی استفاده کنید تا در مصرف و انرژی صرفه جویی شود .

زمان پخت

طبق کاتالوگ و با توجه به سلیقه خودتان میتوانید به کمترین زمان ممکن دست پیدا کنید .در این صورت میتوانید با تنظیم کردن زمان مورد نظر تخم مرغ را در حالی که باب میل شما است میل کنید .مقدار آب ریخته شده در دستگاه مورد نظر به میزان سختی و نرمی تخم مرغ بستگی دارد، و زمانی که سپری میشود نیز به میزان آب در آن بستگی دارد .و هنگامی که آلارم صوتی و یا نشانگرنور را مشاهده می کنید . به این معناست که اب تمام شده و تخم مرغ شما اماده است .

کیفیت و کارکرد

جنس بدنه این دستگاه ها به وسیله مواد مختلفی طراحی و ساخته شده اند،؛ بنابراین هر چه جنس بدنه آن بهتر باشد کیفیت و طول عمر دستگاه بالاتر است. بعلاوه برخی از این دستگاه شرایطی فراهم می کنند که پوست تخم مرغ ترک برداشته و یا به همان میزان که در کاتالوگ اشاره شده بود، پخته نمی شوند که این نیز در واقع به کیفیت و کارایی این وسایل مربوط می شود.

نسبت قیمت به عملکرد

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز ،یک دستگاه با کیفیت هزینه بیشتری دارد. بنابراین بهتر است کیفیت را فدای قیمت نکنید و به دنبال دستگاهی باشید که در عین کیفیت قیمت مناسب داشته باشد. در این راستا می توانید از برخی دستگاه ها با قابلیت های اضافه چشم پوشی کرده و دستگاه های ساده تری تهیه کنید.

قابلیت هشدار صوتی، گرم نگه داشتن تخم مرغ‌ها و قابلیت شست و شو در ماشین ظرفشویی

برخی از این دستگاه ها دارای ویژگی اتوماتیک، هشدار صوتی و گزینه ای برای گرم نگه داشتن تخم مرغ ها هستند، برخی از آنها را می توانید به راحتی در ماشین ظرفشویی بشویید.

مصرف برق

با توجه به مدت زمان فرایند طبخ تخم مرغ، می توان به میزان انرژی مصرف شده آن پی برد.

نکاتی که باید قبل از خرید دستگاه تخم مرغ پز بدانید

۱. ظرفیت

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز ،ظرفیت دستگاه‌های تخم‌مرغ‌پز معمولا بین ۶ تا ۱۲ تخم‌مرغ است. تخم‌مرغ‌پزهای یک‌طبقه طبیعتا ظرفیت کمتری دارند که البته برای مصارف خانگی کفایت می‌کند. اما برای رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها تخم‌مرغ‌پزهای دوطبقه را پیشنهاد می‌کنیم. و زود تر ان را اماده میکند .

۲. ابعاد

اگر در آشپزخانه فضای زیادی برای اضافه‌کردن وسیله جدید ندارید، پس قاعدتا باید دنبال مدل‌های تاحدامکان جمع‌وجور باشید. دستگاه تخم مرغ پز ارزشش را ندارد که جای لوازم ضروری‌تر را در آشپزخانه بگیرد!

۳. جنس

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز ،جنس قسمت بیرونی دستگاه معمولا از استیل یا پلاستیک است. بعضی دستگاه‌های تخم‌مرغ ‌پز صفحه‌ای هم به‌عنوان ماهیتابه دارند که بهتر است از جنس نچسب باشد. تا کیفیت و طعم غذا را از بین نبرد .

۴. خاموشی خودکار

دستگاه‌های تخم‌مرغ‌ پز با قابلیت خاموشی خودکار در پایان پخت خودبه‌خود خاموش می‌شوند. تخم‌مرغ‌پزهایی هم که این قابلیت را ندارند پایان پخت را با زنگ اعلام می‌کنند.

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز
۵. مدت‌زمان پخت

مدت‌زمان پخت در هر دستگاهی متفاوت است. اما معمولا در عرض ۵ تا ۱۲ دقیقه چرخه پخت کامل می‌شود. مدت‌زمان پخت به تعداد تخم‌مرغ‌ها و سفتی مدنظرتان هم بستگی خواهد داشت. اگر تخم‌مرغ پخته کاملا سفت مدنظرتان باشد، احتمالا باید حداقل ۱۰ دقیقه صبر کنید.

۶. نوع درپوش

درپوش دستگاه‌های تخم‌مرغ‌پز می‌تواند شفاف یا غیرشفاف باشد. تنها مزیت درپوش‌های شفاف این است که تخم‌مرغ‌ها و سایر مواد غذایی حین پخت قابل‌دیدن‌اند.

۷. مصرف انرژی

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز ،هرچه کم‌مصرف‌تر بهتر. باتوجه‌به گرانی تعرفه مصرف برق منطقی نیست که برای خرید لوازم برقی پرمصرف هزینه کنیم! پس می توانیم یک دستگاه خوب با مصرف کمتر را تهیه کنیم .

۸. چندکارگی

کارایی بعضی دستگاه‌های تخم‌مرغ‌پز فراتر از تهیه فقط تخم‌مرغ پخته است، که میتوتن برای تنگاب پزی و بخار پز کردن ماعی نیز از آن استفاده کنند . و سرعت عمل بهتری نسبت به بقیه دستگاه ها دارند .

۹. قابلیت شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی

متعلقات دستگاه‌های تخم‌مرغ‌پز معمولا قابل‌شست‌وشو در ماشین ظرف‌شویی است. مگر اینکه در راهنمای دستگاه اشاره‌ای به این مورد نشده باشد.

۱۰. قیمت و گارانتی

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز ،قیمت دستگاه تخم مرغ پز از حدود ۱۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و در بعضی مدل‌ها به بالای ۵۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. ضمنا برای تقریبا همه لوازم برقی، نه فقط دستگاه تخم‌مرغ، پیشنهاد می‌کنیم از برندی خرید کنید که شامل خدمات پس از فروش باشد.چون هم قابل اعتماده و هم میتونید به راحتی از ان استفاده کنید.

راهنما نحوه استفاده از تخم مرغ پز

ساده ترین راه برای درست کردن تخم مرغ های آبپز 

 درست کردن تخم مرغ آب پز خیلی ساده به نظر میرسد و واقعا هم همینطور است آنها را در یک ظرف آب داغ قرار دهید و منتظر بمانید. عملا تخم مرغ آب پز شما آماده است و کار دیگری ندارد.توصیه میکنم که از تخم مرغ بزرگ استفاده کنید و سعی کنید تخم مرغ هایی را آب پز کنید که کمی قدیمی هستند. مشخص است که منظور من انتخاب تخم مرغ هایی نیست که به تاریخ انقضای خود نزدیک هستند. پوست تخم مرغ های جدید به راحتی کنده نمی شود. بنابراین سعی کنید در صورت امکان؛ چند عدد از تخم مرغ هایی را پیدا کنید که یک هفته از تاریخ تولید آن ها گذشته و یا خیلی قدیمی هستند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *