بلاگ

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار ،یکی از وسایلی که معمولا در هر خانه ای یافت می شود چرخ گوشت است. فرقی ندارد که آن خانواده جوان باشند یا یک خانواده قدیمی و جاافتاده.هنوز بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند که گوشت را خودشان چرخ کنند تا از سلامت و کیفیت آن اطمینان خاطر داشته باشند. با پیشرفته تر شدن تکنولوژی و تولید لوازم خانگی، انواع متنوع با کارکردهای بیشتری از چرخ گوشت وارد بازار شده است که دست شما را در انتخاب این وسیله باز خواهد گذاشت. این وسیله یکی از ملزومات هر آشپزخانه به شمار می رود. یکی از وسایلی که معمولا در هر خانه ای یافت می شود چرخ گوشت است. فرقی ندارد که آن خانواده جوان باشند یا یک خانواده قدیمی و جاافتاده.هنوز بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند که گوشت را خودشان چرخ کنند تا از سلامت و کیفیت آن اطمینان خاطر داشته باشند. با پیشرفته تر شدن تکنولوژی و تولید لوازم خانگی، انواع متنوع با کارکردهای بیشتری از چرخ گوشت وارد بازار شده است که دست شما را در انتخاب این وسیله باز خواهد گذاشت. این وسیله یکی از ملزومات هر آشپزخانه به شمار می رود.

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار

نکات و راهنمای خرید چرخ گوشت

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار ،چرخ گوشت نیز مانند سایل لوازم خانگی باید ویژگی هایی داشته باشد که به فراخور نیاز و کاربرد شما بتواند عملکرد مفیدی داشته باشد. در ادامه ی مطلب به تعدادی از آنها خواهیم پرداخت:

حداکثر ظرفیت دستگاه: معیار این ویژگی، کیلوگرم در دقیقه است. این ویژگی نشان دهنده ظرفیت خروجی چرخ گوشت شما است. می توان این را گفت که ظرفیت خروجی بیشتر از یک و نیم کیلوگیرم در دقیقه را می شود ظرفیت بالا و خوبی برای چرخ گوشت خانگی دانست.

قدرت و توان: یکی از مهمترین ویژگی هایی که دستگاه چرخ گوشت شما باید داشته باشد توان و قدرت بالا است. البته باید این را به نسبت نیاز خودتان در نظر بگیرید. اگر بخواهیم واضح توضیح دهیم باید بگوییم که هرچقدر توان و قدرت چرخ گوشت شما بالا باشد، سرعت کار آن هم افزایش می باید و شما زودتر به هدف خود دست می یابید. باید این را هم اضافه کرد که اگر کار شما در مدت زمان کمتری به اتمام برسد در استفاده های طولانی مدت، فشار کمتری به دستگاه شما وارد می شود.

جنس تیغه ها: شاید بتوان این مسئله را یکی از مهمترین بخش های انتخاب یک چرخ گوشت دانست. شما باید به دنبال چرخ گوشتی بروید که تیغه های آن با استفاده های مکرر فرسوده و کند نشود.

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار

سیستم محافظت حرارتی از موتور: از آنجای که سرعت چرخش دستگاه در هنگام فعالیت بالات، دمای آن نیز افزایش می باید. در گذشته بعد از افزایش دما، آن را مدتی خاموش می کردند و بعد از گذشت زمانی دوباره فعالیت خود را آغاز می کردند. اما امروزه سیستمی در دستگاه چرخ گوشت ها وجود دارد که سیستم محافظ حرارتی نام دارد. در این حالت بعد از احساس نیاز، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود و تا زمانی که لازم دارد روشن نمی شود. این ویژگی هم می تواند در هنگام انتخاب مناسب ترین چرخ گوشت شما را یاری کند.

ویژگی های خرید چرخ گوشت

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار ، ویژگی های خرید یک چرخ گوشت مناسب برای آشپزخانه تان که بسیار ضروری و لازم می باشد.

1- توان موتور

2- تعداد چرخ دنده

3- میزان صدا

4- تیغه های متعدد و مختلف

5- سبک بودن دستگاه

6- داشتن روکش محافظ

7- پایه ضد لغزش حین انجام کار

اهمیت خرید چرخ گوشت برای منزل

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار ،هنگام خرید گوشت چرخ کرده از بازار  اطمینان زیادی وجود ندارد امکان اضافه کردن ناخالصی یا جنس نا مرغوب وجود دارد.از طرفی با چرخ کردن گوشت در خانه شما می توانید درصد چربی مورد نظر خودتان را کنترل کنید.از مزایای دیگری که دارد این است که هر زمان که اراده کنید در خانه خود می توانید گوشت را چرخ کنید ، این خود مزیت بسیار زیادی محسوب می شود.اگر گوشت را بخواهید از قصابی فروشی ها چرخ کرده خرید کنید ، نیاز ز هست که از خانه بیرون بروید و در ساعات مشخصی این کار را برای شما انجام می دهند . حال با داشتن یک دستگاه در خانه کار شما راحت تر خواهد شد.

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار

نکاتی که می تواندشمارابرای داشتن چرخ گوشت باعمر بهتر کمک کند؟

  1. راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار ،برای افزایش طول عمر چرخ‌گوشت از برش‌های کوچک گوشت استفاده کنید.برش‌های بزرگ علاوه بر اینکه بافشارواردمحفظه چرخ‌گوشت می‌شوند،باعث می‌شوندفشارزیادی به موتوردستگاه واردشود.
  2. هرگزبرای خردکردن سبزیجات ازچرخ‌گوشت استفاده نکنید.آب موجوددرسبزی‌ها ممکن است به موتوردستگاه نفوذکرده وموجب خرابی آن شود.
  3. بعدازهرباراستفاده ازچرخ گوشت محفظه و تیغه‌های داخلی آن را به خوبی پاک کنید و اجازه ندهیدکوچک‌ترین ذره‌ای ازگوشت یاچربی درون محفظه دستگاه باقی بماند.
  4. هنگام خریدچرخ‌‌ گوشت دقت کنید تیغه‌ها و صفحات برش درون دستگاه ضدزنگ باشد. ضد زنگ بودن این قطعات مانع اززنگ زدن وفرسودگی آنها بعدازشست‌وشوهای مکررمی‌شود.
  5. یکی ازمهم‌ترین ویژگی‌های چرخ‌گوشت قدرت موتوروسیستم چرخش معکوس آن است. هنگام انتخاب چرخ‌گوشت به میزان قدرت و توان موتورآن توجه کنید.
  6. برای مدت زمان طولانی ازدستگاه چرخ‌گوشت استفاده نکنید.موتور چرخ‌گوشت‌های خانگی قدرت چرخ‌گوشت‌های صنعتی را ندارند ودرصورتی که برای مدت طولانی بیشتر از 15دقیقه از آنهااستفاده کنیدعمردستگاه کم مي‌شود.
راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار

7-هنگام چرخ‌کردن گوشت، پیاز به آن اضافه نکنید.اضافه کردن پیاز ممکن است موجب خرابی موتور شود چون امکان نفوذ آب پیاز به دستگاه وجود دارد.

8-هر 3ماه یک‌باربرای تیزکردن تیغه دستگاه اقدام کنید، در ضمن اگرتصمیم داریدمقدار زیادی گوشت را چرخ کنید، بایدهردقیقه یک باربه دستگاه استراحت کوتاهی بدهید.

9-همیشه هنگام چرخ کردن گوشت،گوشت‌ کوب چرخ را درون محفظه استوانه‌ای قرار دهید تا ازوقوع حادثه پیش‌بینی نشده پیشگیری کنید.

10-اگرقصدخریدچرخ‌گوشت تازه‌ای را دارید بعدازآنکه ازقدرت موتورآن مطمئن شدید به تعداد قطعات آن توجه کنید. چرخ‌گوشت‌هایی را انتخاب کنید که تمیز کردن و شست‌وشوی آنها ساده و آسان باشد.

11-تیز بودن تیغه‌های چرخ‌گوشت اهمیت زیادی دارد. اگر تیغه از آلیاژ نامناسب باشد و به اندازه کافی تیز نباشد موجب له شدن گوشت‌ شما هنگام چرخ کردن می‌شود.

12-درصورتی که قصددارید چرخ‌گوشت‌تان را روی کابینت بگذارید هنگام خرید به ارتفاع آن توجه کنید.

13-هرگزچرخ‌گوشت رابدون گوشت روشن نگذارید.این کار موجب می‌شود تا دور موتور دستگاه بالا برود وموجب افزایش گرما و فرسودگی قطعات موتور شود.

14-در صورتی که بیش از 6 ماه ازچرخ‌گوشت‌تان استفاده کرده‌اید و تیغه آن کندشده، برای تیزکردن تیغه خودتان اقدام نکنید. حتما از فردی که مهارت داردکمک بخواهید.سائیده شدن لبه تیغه‌ها به اشتباه موجب خرابی آن می‌شود.

راهنمای بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *