بلاگ

نحوه استفاده از توستر و انواع آن

نحوه استفاده از توستر و انواع آن : یکی ازپرکاربردترین وسایل آشپزخانه است، که شما می توانید به وسیله آن نان برشته وتست کنید و در عین حال یک نسخه مینیاتوری از اجاق گاز نیز در اختیاردارید که کارهای کوتاه مدت وساده فر را انجام می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند. اگر شما شخصی هستید که مهمونی های شبانه و دوره همی های بسیاری برگزار می کنید، متوجه می شوید که داشتن یک فر به تنهایی برای برگزاری این مراسمات کافی نیست. شما باید منتظر بمانید تا یک خوراک کاملا آماده شود ودوباره تنظمات فر خود را اعمال کنید ومنتظر بمانید تا غذای بعدی پخته شود. مطمئنا همه ما دوست داریم یک فر دوقولو داشته باشیم، اما این راه ممکن است مقرون به صرفه نباشد در اینجا وجود یک وسیله کمکی برای شما بسیار مفید است. آون توستر بهترین گزینه برای شماست.

نحوه استفاده از توستر و انواع آن

پیش از خرید آون توستر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،اندازه و ظرفیت آون توستر و فضایی که نیاز دارد آون توسترها اندازه‌های متفاوتی دارند. قبل از خرید، فضایی که می‌خواهید به آن اختصاص دهید را اندازه‌گیری کنید و با مدلی که می‌خواهید انتخاب کنید، مطابقت دهید. فقط دقت داشته باشید که برای رعایت ایمنی باید بین کابینت‌های بالا و توستر فاصله کافی وجود داشته باشد. همچنین دو طرف توستر نیز باید مقداری فضای خالی در نظر بگیرید. معمولا در دفترچه راهنمای محصول مقدار مشخصی برای این فواصل در نظر گرفته می‌شود. مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید ظرفیت داخلی مدل مورد نظرتان است. به عنوان مثال اگر می‌خواهید یک مرغ را در توستر کباب کنید باید فضای کافی داشته باشد. هنگام تعیین گنجایش موردنظرتان  به حجم و نوع غذاهایی که برای پخت یا گرم‌کردنشان از توستر استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید. تعداد قفسه‌هایی که آون توستر در خود دارد هم می‌تواند یک معیار در انتخاب باشد. به عنوان مثال در پخت پیتزا هرچه تعداد قفسات بیشتر باشد، می‌توانید تعداد پیتزای بیشتری به طور همزمان در آن درست کنید. به عبارت دیگر قفسات اگر بیشتر باشند و به خوبی طراحی شده باشند به شما کمک می‌کنند تا از فضای داخلی دستگاه استفاده بهینه‌تری داشته باشید.

نحوه استفاده از توستر و انواع آن

آون توستر برای شما مناسب‌تر است یا مایکروویو؟ چه مزایا و معایبی نسبت به هم دارند؟

نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،این روزها در اکثر خانه‌ها و به طور مشخص آشپزخانه‌ها محدودیت فضا وجود دارد و گاهی مجبوریم بین چند دستگاه که عملکرد نسبتا مشابه دارند یکی را انتخاب کنیم. مثلا چندان بهینه نیست که در آشپزخانه‌مان هم مایکروویو داشته باشیم هم آون توستر اما کدام دستگاه برای پاسخ‌گویی به نیاز شما بهینه‌تر است و اگر بخواهید بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید کدام را انتخاب می‌کنید؟ بهتر است این دو وسیله را از زوایای مختلف بررسی کنیم.

نحوه استفاده از توستر و انواع آن

مدت زمان پخت : آون توستر زمان بیشتری برای پخت و گرم کردن غذا نیاز دارد. از آنجایی که گرما از بیرون به داخل غذا داده می‌شود میزان گرما نباید آنقدر زیاد باشد که غذا از داخل سرد و یا خام باقی بماند اما از بیرون بسوزد. پس مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا غذا به دمای مطلوب و یکنواخت برسد و فرآیند پخت صورت گیرد. پس از نظر معیار زمان، مایکروویو گزینه بهتری است.

مصرف انرژی : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،مصرف انرژی آون توستر کمی بیشتر از مایکروویو است. مصرف آون توسترها حدودا بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات است، در حالی‌ که توان مصرفی مایکروویوها در بازه حدودی ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ وات قرار می‌گیرد. از توان مصرفی هم بگذریم نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که آون توستر زمان بیشتری برای پختن یا گرم کردن غذا نیاز دارد که این موضوع باعث می‌شود مصرف انرژی آن هم بیشتر باشد.

توان مصرفی : توان مصرفی هم نشان دهنده مصرف انرژی دستگاه است هم می‌توان از روی آن حدس‌های در مورد المنت‌های دیتگاه و میزان گرمادهی آن‌ها زد. همان‌طور که پیش از این هم اشاره شده توان مصرفی آون توسترها معمولا و حدودا بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات است. تعداد المنت‌های دستگاه می‌تواند در این مقدار تاثیرگذار باشد. آون توسترها معمولا ۲ یا ۴ المنت دارند که در قسمت پایین و بالای دستگاه تعبیه می‌شوند.

جوجه گردان : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،اگر می‌خواهید که با استفاده از آون توستر مرغ کامل را کباب و برشته کنید، دقت داشته باشید که دستگاه مورد نظرتان جوجه گردان داشته باشد. معمولا دستگاه‌هایی که جوجه گردان دارند گنجایش داخلی نسبتا بزرگی دارند که بتواند یک مرغ درسته را در خود جای دهد. با این وجود شما باز هم ظرفیت داخلی آون توستر را بررسی کنید.

نحوه استفاده از توستر و انواع آن

محدوده دما : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،آون توسترها محدوده دمایی مشخصی دارند و حداکثر دمایی که می‌توانند ایجاد کنند مقدار معینی است که در دستگاه‌های مختلف متفاوت است. با توجه به اینکه دمای مورد نیاز برای طبخ غذاهای مختلف متفاوت است، دقت کنید که دستگاه مورد نظرتان دمای مورد نیازتان را تامین کند.

کانوکشن : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،کانوکشن یکی از کاربردی‌ترین عملکردهای آون توسترهای جدید است که باعث می‌شود غذاها سریع‌تر و یکنواخت‌تر پخته شوند. به این صورت که در  دستگاه فن‌هایی تعبیه شده که گرمای تولید شده توسط المنت‌های برقی را به گردش در می‌آورند و گرما به صورت یکنواخت به همه قسمت‌های غذا منتقل می‌شود. این قابلیت کمک می‌کند تا پخت غذاهایی مثل پیتزا و غذاهایی که مغزپخت شدن در آن‌ها مهم است به شکل مناسب‌تری توسط آون توستر صورت گیرد. پس اگر می‌خواهید از آون توسترتان به خوبی برای درست کردن غذا استفاده کنید، توجه داشته باشید که دستگاهی که می‌خواهید بخرید به این قابلیت مجهز باشد.

بهترین جایگزین برای فر است : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،بسیاری از آپارتمانها امکان دسترسی به فر را ندارند، مثلا لوله کشی گاز مناسبی ندارند، یا فضای مناسبی برای استقرار فر در آشپزخانه خود ندارند، در این حالت بهترین گزینه یک آون توستر است.

نحوه استفاده از توستر و انواع آن

در فرایند آشپزی فضای بیشتری در اختیار شما می گذارد : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،اگر جزء آن دسته از افراد هستید که زیاد شیرینی می پزید، متوجه می شوید که فر شما قابلیت طبخ این شیرینی ها را به صورت همزمان ندارد. بنابراین در این حالت می توانید از آون توستر به عنوان یک وسیله کمکی استفاده کنید، در این حالت در وقت شما صرفه جویی می شود.

سریع گرم می‌شوند : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،این که بخواهید فر را روشن کنید تا فقط غذایتان را گرم کنید و یا نان را برشته کنید بسیار عذاب آور است. آون توسترها کوچکتر هستند به این معنی که در مدت زمان کوتاهی، گرم می شوند و به دمای مورد نظر می رسند، و شما به راحتی می توانید غذای خود را گرم کنید. همچنین عملکرد آنها بهتر از مایکروویو است.

انرژی و زمان کمتری صرف می کند : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،اندازه کوچکتر یک آون توستر باعث می شود انرژی و زمان کمتری صرف کند تا به دمای مورد نظر برسد. به همین دلیل سازگاری بهتری با محیط زیست دارند. اما در کشورهایی مانند ایران که هزینه برق بسیار بیشتر از گاز است، هزینه استفاده از این وسیله از فرهای گازی بیشتر است، البته با توجه به زمان کوتاهی که آون توستر استفاده می کند، ممکن است در برخی موارد هزینه کمتری به وجود بیاورد.

دمای اشپزخانه را بالا نمی برد : نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،افرادی که در مناطق گرم زندگی می کنند و یا در خانه های خود تهویه ندارند، هنگامی که از فر استفاده می کنند احساس ناخوشایندی در آشپزخانه خود دارند. با استفاده از فر توستر شما گرمای کمتری تولید می کنید در این حالت دیگری نیازی به دستگاه تهویه هوا ندارید.

دسترسی آسانی دارد: نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،هنگام استفاده از فر، شما باید مرتب خم و راست شوید، تا محتویات درون فر را ببینید، این کار برای افراد سالمند و یا معلول مشکل است و حتی ممکن است که به خودشان آسیب بزنند. اون توستر برای این افراد مناسب تر است و انها دسترسی آسان تری به آن دارند.

راحت تمیز می‌شود: نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،شاید این مورد برای شما اهمیت چندانی نداشته باشد، اما بیاید صادق باشیم، هیچ کس دوست ندارد وسیله ای مانند فر را تمیز کند. همچنین در فرایند تمیز کردن آنها ممکن است خطراتی شما را تهدید کند که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید. آون توستر کوچکتر است و راحت تر تمیز می شود.

آون توستر معمولی: نحوه استفاده از توستر و انواع آن ،شما می توانید از این آون توستر بر روی سطح ومیزکار آشپزخانه خود استفاده کنید. این نوع تسترها برای گرم کردن، برشته و تست کردن غذاها استفاده می شوند و اگر فر توستری می خواهید که کار با آن آسان باشد از این نوع استفاده کنید. اندازه آنها به قدری است که به راحتی می توانید دو تا شش تکه شیرینی و یا نان را در یک زمان در آن برشته کنید، این دستگاه تنظیماتی دارد که شما می توانید متناسب با نوع کار خود آن را اعمال کنید. اگر قصد دارید علاوه بر برشته کردن و گرم کردن غذا، کارهای بیشتری انجام دهید باید سراغ مدل های دیگری بروید.

نحوه استفاده از توستر و انواع آن
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *